islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj Empty
MesazhTitulli: Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj   Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj EmptyMon 23 Jan 2012 - 23:38

Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj Keshilla-264x177
Ebu Derdaja ka thënë: “Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj. Më bën të qeshem:
- Njeriu që shpreson një jetë të gjatë, edhe pse vdekja e kërkon gjithkund.
- Njeriu i cili është i pakujdesshëm edhe pse e di se nuk do të lihet në pakujdesi.
- Njeriu i cili qeshet shumë, ndërsa nuk e di se a është i kënaqur Krijuesi e Zoti i tij me të apo jo.
Ndërsa më bëjnë të qajë:
- Frika nga fundi.
- Ndërprerja e punës (së mirë), dhe
- Qëndrimi para Allahut, kur njeriu do të presë që t’ia caktojë Allahu vendin në Xhenet apo në Xhehenem.Allahu ju shperbleft per postimin.
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Tre veta më bëjnë të qeshem ndërsa tre të tjerë më bëjnë të qaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: