islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyet hoxhen EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyet hoxhen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyet hoxhen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyet hoxhen EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyet hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyet hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyet hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyet hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyet hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyet hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyet hoxhen EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyet hoxhen EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyet hoxhen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyet hoxhen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyet hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyet hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyet hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyet hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyet hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyet hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyet hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyet hoxhen EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyet hoxhen EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyet hoxhen EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyet hoxhen EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyet hoxhen EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyet hoxhen EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyet hoxhen EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyet hoxhen EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyet hoxhen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyet hoxhen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyet hoxhen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyet hoxhen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyet hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyet hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyet hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyet hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyet hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyet hoxhen EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyet hoxhen EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyet hoxhen Empty96%Pyet hoxhen Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyet hoxhen Empty0%Pyet hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyet hoxhen Empty0%Pyet hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyet hoxhen Empty0%Pyet hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyet hoxhen Empty1%Pyet hoxhen Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyet hoxhen Empty2%Pyet hoxhen Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyet hoxhen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drita1
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 22/01/2012

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen EmptySun 22 Jan 2012 - 22:05

Es-selamu alejkum..hoxha i nderuar...mund te me jepni nje keshill si duhet te sillet nje grua muslimane ne q.s e kupton se e tradhton i shoqi...a ka te drejt te kerkoj shkurorzim apo me ia lan denimin qe ta merr prej Zotit..Pres pergjigje Zoti ju shperbleft


free counter
Lexuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Selamun Alejkum   Pyet hoxhen EmptySun 22 Jan 2012 - 23:08

Selamun Alejkum
Sa i takon pyetjse suaj edhe pse eshte nji pyetje ne te cilen eshte teper rende  qe te japim vendime, sepse behet fjal per ceshtje te nderit dhe duhet  qe gjerat te sqaroehn mire ne detaje. Un po te pergjigjem vetem me ajtet e Kuranit, dhe me ligjet e sheriatit jo qe duhet te ndahen por edhe personi i cili eshte i martuar dhe ben tradheti bashkeshortore duhet te gurezohet(te mbitet me gjuajtje me gure mbi trupin  etij) por per kete duhet shum deshmi e vertet,mu per kete nes nuk jeni te sigurt 100% nuk duhet te hezitoni ne vendime, e nese e deshmoni ather duhet qe te kerkoni shkurorezimin nga ai.
E sa i takon marteses se lavirit  ose lavires me se miri na e tregon Kurani ku thot:


Laviri nuk do të duhej të martohej me tjetërkë, pos me ndonjë lavire ose idhujtare, e me laviren nuk do të duhej të martohet kush, pos ndonjë lavir o idhujtar. Ajo (kurvëria ose martesa me të) është e ndaluar për besimtarët.

Edhe ata të cilët bëjnë shpifje për gratë e ndershme dhe nuk sjellin katër dëshmitarë, t'i rrahni ata me nga tetëdhjetë të rëna dhe atyre mos ua pranoni dëshminë më kurrë. Të tillët janë të pabesueshëm.
 Me përjashtim të atyre që më vonë pendohen dhe përmirësohen, vërtet All-llahu është që shumë falë e mëshiron.
Suretu Nur( 3-5)

Me respkt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
albi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 03/10/2011

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen EmptyFri 11 May 2012 - 22:41

Selam alijkum,
kur kemi en te vegjel na thonin se nuk ben qe ti presh thojt naten dhe nuk ben qe ti presh thojt e kemes dhe te dores pernjeher.
Pyetja esht keto jan bidate apo ka argument per keto.
Faliminderit ALLAHU ju shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: selam.   Pyet hoxhen EmptyMon 14 May 2012 - 23:03

Alejkumusselam.
Sa i takon pastertis padyshim se ajo eshte pjes e Imanit,ketu ben pjes edhe prerja e thonjve, mirepo se nuk ben qe ata te priten naten dhe se nuk ben qe pernjeher te prtiten te duarve dhe te kembeve un mendoj se nuk ka baz ne fe.
Duke mar prasysh se ne kohrat e mehershme neper shtepia nuk ka pasur drita dhe se prerja e thonjve eshte bere me gershere apo edhe me mjete tjera prerese, e qe mos te vij deri te lendimi i gishtave me siguri se kan thene se nuk ben qe thonjt te priten naten.
Un besoj se nuk ka koh te caktuar se kur duhet te priten thonjt.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
berna
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 21/01/2013

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen EmptyMon 21 Jan 2013 - 17:41


Es-selamu alejkum.a pranohen lutjet ne qoftse e lut zotin qe ta mallkoj dikend?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: selam   Pyet hoxhen EmptyFri 25 Jan 2013 - 17:39

Selamun Alejkum.
Sa i takon pyetjes suaj neve si besimtar njiherit nuk na preferohet qe te mallkojm dikend jashta shejtanit, apo te bejm dua qe Allahu te mallkon dikend tjeter. Sepse kur Muhammedi a.s. ishte ne Taif atje nuk gjeti mbeshtetje perkundarzi ata e tortutruan aq shum sa qe ne at moment erdhi Xhibrili a.s. e i tha : Urdhero o Muhammed se Allahu eshte ne gjendje te bej cfar te kerkosh nga Zoti(pra nese don edhe mallkoje ket popull) qe Zoti tua jep denimin" mirepo Muhammedi a.s. ne vend te beduas(mallkimit) ai beri dua duke thene " O Zot udhezoje ket popull sepse nuk dijn".
Ne nje hadith muhammedi a.s. thot se " Te Allahu xh.sh pranohet duaja e atij personi qe i eshte bere padrejtesi".
Un mendoj se ne vend qe te bejm dua qe Zoti te mallkoj ndonji person me mirdo te ishte qe te bejm dua qe Zoti ta udhezoj at personin, ose tja jep ate qe e meriton ai person.
Me respekt
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
sevdali
Vizitor
Anonymous


Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen EmptySun 27 Jan 2013 - 23:32

Es Selam Alejkum Hoxh i nderuar
e kisha nje pyetje por me siguri te me pergjigjeni ne kete pyetje,

a esht gjynah ce gruaja mos te ja plotsoje deshiren Bashkeshortit  Ne Mardhenje Sexuale kur deshiron ai.

Ju Familinderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: selam   Pyet hoxhen EmptyWed 30 Jan 2013 - 16:00

Selamun Alejkum.
Nje nga obilgimet e gruas ndaj burit te vet eshte edhe ajo se duhet tia pkotesoj edhe deshirat e tija, poqese nuk ka pengesa te cilat jan te parapara me ligjet e Kuranit.
Me respekt
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
Pyet hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: Pyet hoxhen   Pyet hoxhen Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyet hoxhen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: