islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty20%Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty7%Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty7%Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty7%Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty7%Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty7%Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty7%Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty37%Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Empty
MesazhTitulli: Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar!   Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! EmptyFri 20 Jan 2012 - 6:18


Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar!Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Zjarrii-200x300


I thash: Kush je ti?
Me tha: Krijese qe u mallkova
I thash: Pse u mallkove?
Me tha: Kundershtova te nderoj njeriun
I thash: Cfar te shtyri te mos e nderosh njeriun?
Me tha: Si ta nderoj kur une jam me i forte
I thash: Dmth ishe kryelarte?
Me tha: Po
I thash: Pse nuk u pendove?
Me tha: Nga inati per nderimin qe iu be njeriut

I thash: Nderon dike ti?
Me tha: Po
I thash: Si?
Me tha: Me shpresa e deshira
I thash: Ke e nderon?
Me tha: Ate qe me degjon mua
I thash: Kush te degjon ty?
Me tha: Ai qe nuk fale namaz
I thash: Po tjeter?
Me tha: Ai qe rrallehere perkujton Allahun

I thash: Kush eshte miku yt?
Me tha: Hipokriti
I thash: Pse?
Me tha: Sepse ai gjysmen e punes ma kryen
I thash: Si?
Me tha: Fton ne zjarre dhe te tjeret mendojne se per ne xhennet

I thash: Si quhet libri te cilin ia jep njeriut?
Me tha: Hamendja
I thash: Po udhezimin?
Me tha: Epshi

I thash: Cila eshte arma jote?
Me tha: Gruaja e pamoralshme
I thash: Po tingujte e tu?
Me tha: Muzika
I thash: Cilet jane te dashure per ty?
Me tha: Te rinjet qe enderrojne shume
I thash: Kush te shoqerone me se shumti?
Me tha: Pasuniki arrogant
I thash: Kush eshte krahu i djathte i yti?
Me tha: Dijetari qe urdherone per keq, e pengone nga e mira.
I thash: Cila eshte shigjeta qe te dobesone?
Me tha: Abdesti
I thash: Po namazi?
Me tha: Eh, namazi me injoron
I thash: Cila gjuhe eshte neveritse per ty?
Me tha: Gjuha qe urdherone per mire, e ndalon nga e keqja
I thash: Sot, a ka musliman qe ti i done?
Me tha: Eh ka shume!
I thash: Ka shume!?
Me tha: Po, ata muslimane qe nuk e falin sabahun me kohe
I thash: Po tjeter gje?
Me tha: Ata qe kur permendet fjala e Allahut nuk e degjojne me vemendje
I thash: Po tjeter gje?
Me tha: Ata qe falen vetem me trup – e mendjen e zemren diku tjeter.
I thash: Cilet jane ushtaret e tu?
Me tha: Ata qe luftojne kunder muslimaneve
I thash: Po shteti yt?
Me tha: Izraeli
I thash: Cili flet me gjuhen tende?
Me tha: Ai qe jep urdhera ushtrive kunder muslimaneve
I thash: Cfar te pelqen nga kjo qe jemi?
Me tha: Martesat e te rinjeve me vonese
I thash: Po cfar urren (ne kete kohe)?
Me tha: Femrat me hixhab (Me mbulese)
I thash: Me cka i keshillon pasuesite e tu?
Me tha: Te shoqerohen sa me shume me femra e te pijne derisa te dehen.
I thash: Po rinin e tyre?
Me tha: Te nderrojne femra cdo dite
I thash: Cilin njeri e urren shume?
Me tha: Njeriun qe done te miren per tjetrin ashtu sic e done per veten e tij
I thash: Me cfar e mashtrone njeriun me se shumti?
Me tha: Me joshje ndaj grave
I thash: Si u merr kohen sot (me se shumti) njerezve?
Me tha: Me duhan e TV
I thash: Po si i le pa gjume deri ne oret e mengjesit?
Me tha: (Me kujtes) Ndaj bukurive te kesaj jete
[ Nje nate deshta te shkoje heret ne gjami ... ]
Thash: ( Degjova ezanin e sabahut) Te shkoj ne gjami.
Me tha: Eh, nata eshte e gjate, vazhdo gjumin
Thash: Kam frike se do me kaloj koha
Me tha: Ke kohe sa te duash.
Thash: Kam dro se nuk mund te arrij te falem me xhemat
Me tha: Mos e mundo veten shume me adhurim
(Me kishte zere gjume i lehte, dhe kur me doli – kishte lindur dielli)
Thash: Uh, paska lind dielli!
Me tha: (Me ze te bute) Mos te vjen keq, dita eshte e gjate ..
[Pasi u fala, u ula qe te beje dhiker] .. me hapi fletoren e mendimeve!
Thash: Me largove nga dhikri
Me tha: Lere bej me mire dhiker naten .. Je duke e munduar veten teper, shijoje pak rinine!
Thash: I frikesohem vdekjes
Me tha: Eh jeta eshte e gjate ..
[ Deshta te lexoj Kur'an e te mesoj permendesh .. ]
Thash: (Me vetevete) U bera gati!
Me tha: Kendelle veten pak me muzike
Thash: Muzika eshte haram
Me tha: Jo te te gjithe dijetaret
Thash: Hadithet e verteta i kam prane qe deshmojne se eshte haram
Me tha: Te gjitha jane te dobeta
[ Derisa isha duke ecur, kaloi nje vajze, dhe ula shikimin .. ]
Me tha: Cfar ka nese e shikon?
Thash: Shikimi eshte i rrezikshem
Me tha: Te meditosh te bukuren eshte hallall
[ Bera nijet qe te marre nje udhetim .. ]
Me tha: Per ku je nisur?
Thash: Per te bere ummren
Me tha: Pse po e mundon veten per nje ummreh, kur dyerte per te bere mire jane te shumta
Thash: Dua te perforcoj imanin e moralin tim
Me tha: Ne xhennet nuk hyet me vepra
[ Deshta te keshilloj dike .. ]
Me tha: Mos i nxjerre vetit telashe ..
Thash: Keshilla i bene dobi besimtarit
Me tha: Frikesohem se do behesh i njohur, e ajo eshte nena e te keqijave
Thash: Erdhi koha e Namazit!
Me thote: Ka kohe!
Thash: Kam frike se me kalon koha.
Me thote: Eh, mjaft je fale edhe nese kalon koha, e fale pas kohes!
Thash: Pas namazit te sabahut te lexoj Kur’an
Me thote: Gjumi eshte dhunti
Thash: Flej pasi te lexoj Kur’an
Me thote: Mevone nuk te merr gjumi!
Thash: Kam nje vella nuk falet!!
Me thote: Zoti udhezon ke te doje
Thash: Duhet ta keshilloj per mire
Me thote: Eh, ai e dine se c’eshte e mira e c’eshte e keqja
Thash: E dine! Po nuk punon
Me thote: Lere se i vjen koha edhe atij te punoj
Thash: Nga sot e tutje do te kryej namazet me kohe!
Me thote: Zoti fale shume
Thash: Namazi eshte borgj ne kohen e tij
Me thote: Edhe nese e fale pas kohes, te pranohet
Thash: Te shkoj sot me heret ne gjami!
Me thote: Gjamija akoma eshte e mbyllur
Thash: Pse a thua mund te jete mbyllur!
Me thote: Sepse femijet e ndytin
Thash: T’i mesoj ca femije leximin e Kur’anit
Me thote: Eh, mos e angazho veten se nuk ta dine kush per mire
Thash: E beje per hir te Allahut
Me thote: Atehere merru me te rritur me mire
Thash: Po dua t’i mesoj femijet!
Me thote: Eh, te marrin gjithe kohen dhe te shkon mundi huc.
I thash: Si e quane kohen e tanishme?
Me tha: Koha e dobesimit tim
I thash: Pse?
Me tha: Kulmi i shkences
I thash: Si te dobesone?
Me tha: Kuptoi njeriu se shkenca nuk zgjidh cdo gje
I thash: Po pastaj?
Me tha: Shtohet nevoja per fe
I thash: Per cilen fe?
Me tha: Islamin
I thash: Pse te dobeson feja Islame?
Me tha: Sepse m’i pakesone pasuesit
I thash: Si?
Me tha: Feja Islame ngrohteson besimtarin
I thash: Tjeter?
Me tha: Eshte drite per udhetarine
I thash: E the te verteten o genjeshtar
===========================
Ne fund thash:
Kerkoj mbrojtje nga Allahu, prej teje o shejtan i mallkuar .. e me pastaj u zhduken tingujte e tij te mallkuar … dhe ky ishte shperblimi i genjeshtarit


Allahu ju shperbleft per postimin.
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Bisedë E Imagjinuar Me Shejtanin E Mallkuar!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: