islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty20%Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty7%Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty7%Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty7%Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty7%Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty7%Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty7%Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty37%Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
MesazhTitulli: Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin   Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 18 Jan 2012 - 9:23

Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin (u84u)hacker
I riu nga Arabia Saudite I njohur me pseudonimin Ox Omar, I cili hakoi gjiro llogaritë dhe publikoi të dhënat e 18,000 kartelave te kreditit, te martën, lëshoi dhe një listë të 11,000 të dhëna te kartelave në ditën e premte.

Ne një interviste me gazetën Izraelite “ Yediot Ahronot” hakeri, Omari tha që të dhënat e reja që lëshohen përfshinë: emrat, numrat e telefonit dhe adresat e poseduesit të kartelës së kreditit dhe premtoi që do i publikoj dhe 80,000 të tjera.

Omari tha qe është I vendosur që të lëndoj Izraelin financiarisht dhe si shoqëri.

“Ky është vetëm fillimi dhe do e shihni se do të lëshoj dhe informacione te kartelave tjera të kreditit që përmbajnë informata te detajuara te izraeliteve, dhe gjithashtu informata ushtarake dhe teknike,” Hakeri 19 vjeçar iu drejtua gazetës.

“Izraeli sulmon dhe vret Palestinez të pafajshëm dhe bënë gjenocid në ta, ne kundërshtim me ligjet ndërkomtare” shtoi Ai.

I pyetur të komentoj se a mendon qe po lëndon Arabët që jetojnë në Izrael, Ai hodhi poshtë idenë se Arabët jetojnë në Izrael dhe shtoi se, “Arabët jetojnë në Palestinën e okupuar dhe Izraeli është vetëm një pjesë e shtetit të okupuar të Palestinës…Arabët në Izrael duhet të ndihmojnë në heqjen e okupatorit.”

Hakeri i ri, i tha gazetës qe ka shpenzuar rreth 200,000 dollar nga kartelat e kreditit te hakuara në dy vitet e fundit.

Dov Kotler, CEO nga Isracard, kompania më e madhe Izraelite e kartave, tha në një deklaratë të enjten qe 5,200 kartelat e kreditit të publikuara nga ky haker janë lëshuar nga kompania e tij. Ato tani të gjitha janë bllokuar.

Banka Izraelite ishte duke hetuar incidentin. Tha një zëdhënës.

Izraeli në gatishmëri

Zyrtarët izraelitë të premten than që ishin të brengosur që shteti mund të jetë nën sulem kibernetikë pas një vale të kartelave te vjedhura, Reuters raportoi.

Zyrtarët izraelitë than që hakeri gjithashtu ka lëshuar e-mail adresa dhe fjalëkalime, por ende nuk është konfirmuar se ku është bazuar.

“Ky incident duhet të trajtohet si një sulëm kibernetikë, “zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë Yoram Hacohen i tha gazetës Ma`ariv daily.

“Kur vie një sulëm dixhital nga jashtë, është e vështirë të gjejmë kryerësin dhe gjërat që ka bërë,” shtoi Hacohen.

Vjedhja e të dhënave ishte gjëja më e keqe që i ka ndodhur Izraelit shtoi ai, dhe përderisa dëmi financiar ishte raportuar minimal, degët janë të shqetësuara rreth përdorimin të mundshëm të informatave nga armiqtë e Izraelit.

Këto çështje janë shqetësuese, “ ministri I Shkencës dhe Teknologjisë Daniel Hershkowitz i tha Radio Izraelit, duke e quajtur incidentin “një shembull të rrezikut të madhe në hapësirën kibernetike.”Ai shtoi se Izraeli kishte “Aftësi mahnitëse” dhe ishte duke ngritur një agjenci për t'u marrë me këto çështje, siç kishte njoftuar kryeministri Benjamin Netanyahu vitin e kaluar.Rreth vjedhjes së kartelave të kreditit, një komision parlamentar ka planifikuar një seancë për javën e ardhshme për të shqyrtuar gatishmërinë e Izraelit për t'u vetëmbrojtur nga sulmet kibernetike.Ne duhet të përgatitemi për t'u përballur me kërcënimet kompjuterike nga çdo përpjekje për të përdorur terrorin nëpërmjet internetin që sulmojnë Izraelin.” Tha ligjvënësja RONIT Tirosh, kryetarja e komisionit.

Disa komunistë gazetash kanë spekuluar se ky haker mund të hakmerret për sulmet e fundit që janë bërë në Iran, duke përfshirë virusin misterioz Stuxnet që bojkotoi sistemin kompjuterik nuklearë.

“Me këtë incident të veçantë që po ballafaqohemi mund të jetë një shaka e keqe, një shaka rinore, një shtyrës-urrejtjesh sulm terrorist për fillestar ose faza e parë e një sulmi iranian kibernetikë," komentatori Ben Caspit e shkroi te Premten në gazetën editoriale Ma`ariv.

Megjithatë, hodhi poshtë spekulimet e tilla Hershkowitz, duke thënë: ". Imagjinatën tenton të fluturoj"

Omar shkroi në postin e tij të internetit: "Pra, unë kam filluar të mendoj për dërgimin e të gjitha të dhënat e kartelave të kreditit të Izraelit të cilat arrin të dhëna 1M."

Botë kënaqu me këtë ! Blej gjëra për veten tuaj online, të blini çdo gjë që dëshironi, "shtoi ai.

Burimi:http://english.alarabiya.net/articles/2012/01/06/186713.html

Përkthyer nga Morina, K

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Empty
MesazhTitulli: Re: Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin   Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin EmptyWed 18 Jan 2012 - 10:11

SHUM INTERESANT

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Hackeri 19 vjeçari tronditi Izraelin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: