islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mësues Ti po të flasë >>> EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mësues Ti po të flasë >>> EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mësues Ti po të flasë >>> EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mësues Ti po të flasë >>> EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mësues Ti po të flasë >>> EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mësues Ti po të flasë >>> EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mësues Ti po të flasë >>> EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mësues Ti po të flasë >>> Empty20%Mësues Ti po të flasë >>> Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mësues Ti po të flasë >>> Empty7%Mësues Ti po të flasë >>> Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mësues Ti po të flasë >>> Empty7%Mësues Ti po të flasë >>> Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mësues Ti po të flasë >>> Empty7%Mësues Ti po të flasë >>> Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mësues Ti po të flasë >>> Empty7%Mësues Ti po të flasë >>> Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mësues Ti po të flasë >>> Empty7%Mësues Ti po të flasë >>> Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mësues Ti po të flasë >>> Empty7%Mësues Ti po të flasë >>> Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mësues Ti po të flasë >>> Empty37%Mësues Ti po të flasë >>> Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mësues Ti po të flasë >>>

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Mësues Ti po të flasë >>> Empty
MesazhTitulli: Mësues Ti po të flasë >>>   Mësues Ti po të flasë >>> EmptySun 15 Jan 2012 - 20:01

" Arsimi është arti i të harruarit të ankesave gjatë përballjes me vështirësitë.
Aty ku fillon ankimi dhe padurimi, përfundon arsimi.
"


- Mënyra më e mirë për të zënë vend në zemrat e të tjerëve është ëmbëlsia, butësia dhe modestia.

- Një mësues i mirë duhet të jetë fjalëmbël, orator dhe gjithmonë i shprehur me fjalë të bukura, askujt nuk i pëlqejnë fjalët e rënda dhe të ashpra.

- Dashuria dhe përpjekja zgjidh çdo problem. Njeriut të cilit i kemi zgjidhur një problem, bëhet i yni.

- Për të qenë mësues duhet t’i kesh të forta ndjenjat e dhembshurisë dhe të mëshirës.

- Nxënësi duhet konsideruar si një zog i plagosur që ka nevojë për mjekim, të tregohet dhembshuri dhe mëshirë për të, sepse dhembshuria dhemëshira është eliksiri më efikas për ndërgjegjet e shëndosha.


" Edhe nëse t’u tregosh naivëve se ç’është dituria dhe e vërteta, është po aq e vështirë sa të merresh me prova e argumente, mësuesit dhe udhërrëfyesit duhet ta bëjnë këtë detyrë me dashuri..." Fethullah Gylen

" Çdo ditë e re është një fletë e bardhë e hapur në kalendarin e jetës. Ti e ke në dorë ta plotësosh në mënyrën më të bukur të mundshme fletën e bardhë që ke përpara.." Osman Nuri TopbasShkruan: Bujamin Salija

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mësues Ti po të flasë >>> Empty
MesazhTitulli: Re: Mësues Ti po të flasë >>>   Mësues Ti po të flasë >>> EmptySun 15 Jan 2012 - 20:25

Cito :
Mënyra më e mirë për të zënë vend në zemrat e të tjerëve është ëmbëlsia, butësia dhe modestia.

-
Një mësues i mirë duhet të jetë fjalëmbël, orator dhe gjithmonë i
shprehur me fjalë të bukura, askujt nuk i pëlqejnë fjalët e rënda dhe të
ashpra.

Allahu xhel-le we ala të shpërbelft vlla për këtë tekst, ska dyshim se fjalët tuaja janë shum me vend sepse ne e kemi shembull më të mirë mësuesine njerëziz, se si aj ka thirur me butësi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mësues Ti po të flasë >>> 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Mësues Ti po të flasë >>>
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: