islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty20%Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty7%Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty7%Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty7%Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty7%Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty7%Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty7%Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty37%Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
MesazhTitulli: Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj   Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyMon 2 Jan 2012 - 16:08

Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juajShkruar nga Valdet Kamberi E hënë, 02 Janar 2012 01:59
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Muhammad_peacebe-upon-him__250_179Paramendo, sikur pas pak do të hyjë në derën tënde Muhamedi, alejhi selam, për një vizitë të cilën nuk e ke pritur. Çka do të veproje në ato momente, ndërsa ai është më i miri i cili ka ecur mbi tokë, më i miri prej udhëheqësve të shtetit dhe ministrave të tyre, më i miri i mendimtarëve dhe gjenive të tyre. Ai është i dashuri i Allahut, Muhamedi, alejhi selam, i cili të viziton në shtëpinë tënde.

Kujto tash, çka do të bësh o miskin-i mjerë?

A do të vraposh drejt derës, dhe loti i gëzimit takohet me buzëqeshjen në një vend që nuk mund të harrohet, duke thënë “i Dërguari i Allahut në shtëpinë time”, s’ka dyshim se kjo do të ishte dita më e lumtur në jetën time. Apo do të dridhej syri yt, dhe t’i thuash prit pak, që të marrësh kohë të fshehësh kasetat e këngëve, që në vend të tyre të vendosësh kasetat e Kur’anit, lutjeve dhe derseve islame. Gjithashtu a do t’i fshehësh videokasetat e pista, dhe a do t’i hedhësh fotot e këngëtarëve dhe valltareve që kanë mbuluar muret, dhe dollapët e librarisë tënde, me te cilat nuk është i kënaqur i Dërguari i Allahut, Muhamedi, alejhi selam?! A do të ishte koha e mjaftueshme që ta zgjasësh mjekrën tënde? ..dhe ta vendosësh misvakun afër brushës së dhëmbëve si respekt për sunetin e Muhamedit, alejhi selam, dhe përkushtimin tënd për atë.

Po ti motër çka mendon, si do ta presësh Të Dërguarin e Allahut, alejhi selam?! A do ta vendosësh mbulesën islame për të cilën ka vite që ti hamendesh për vendosjen e saj, dhe mendon se ajo është nënçmim për ty, apo do ta presësh me flokë të zbuluara, rroba të ngushta dhe me fytyrë të mbuluar me makijazhe? A do ta dinte nga dukja jote se zonja e shtëpisë është muslimane, apo do të dyshonte se ka trokitur në derën e një artiste evropiane që tek ajo nuk shihet asgjë nga të praktikuarit e Islamit? A do t’i respektosh prindërit para tij (Muhamedit, alejhi selam) dhe tu thuash fjalë të mira, e t’i thërrasësh me atë që ata dëshirojnë, dhe saherë që të urdhëron prindi për diçka do t’iu përgjigjesh? Apo do të sillesh me ata ashtu si je sjellë para vizitës së të Dërguarit, alejhi selam, duke iu bërtitur atyre, duke ua kthyer fjalën. Po ashtu, nuk respekton urdhrin e Allahut dhe të Dërguarit të tij.

Çka do ti thuash nëse të pyet për faljen e namazit të sabahut, për namazin me xhematë në xhami, për namazin e natës. E s’ka dyshim se kjo është prej gjërave me primare në jetën tënde, a s’është kështu?! Si do te ndihesh në atë moment? Do te ndihesh i turpëruar, i marruar, i mërzitur, apo te gjitha këto do ti mbulosh me një buzëqeshje të munafikut? Sikur ta dije ai, se ka muaj që nuk e ke falur sabahun, dhe po ashtu krenohesh në mesin e shokëve dhe moshatarëve tu, se nuk e ke lexuar Kura’nin një herë në jetën tënde. Çka do të thoshte i Dërguari? A do të thoshte se, ti je krenaria e Islamit dhe Muslimanëve, apo do t’i skuqej fytyra dhe do të largohej.

Çka do të bisedoje me Muhamedin, alejhi selam? Për plagët e muslimanëve dhe vuajtjeve që ata kanë në botë nga padrejtësia dhe gjenocidi, për shkencat e fesë, për historinë e muslimanëve, për rëndësinë e ngritjes së ummetit dhe zhvillimit të tij, fetarisht dhe botërisht, shkencërisht dhe praktikisht? Apo do ta njoftosh me shokun tënd këngëtar/e në Britani, për yllin e kinemasë Egjiptiane, tregimin e prerjes së flokëve të futbollistit Italian, kampionatin botëror dhe rezultatet e tij, për aventurat e tua në telefon, për llojet e alkoolit dhe pijeve dehëse, se si keni formuar grupin afër bar-it tuaj për degjenerimi, i cili është në kundërshtim me rrugën e Muhamedit, alejhi selam?!

A e paramendon qëndrimin tënd, o vëlla i dashur? Apo ti i lexon këta rreshta thjesht dhe blic?! A do të pendohesh për atë që të ka ikur? A ndihesh se vërtetë nuk je gati për një vizitë të shkurtër nga ana e Muhamedit, alejhi selam?!

Çka është puna jote që ke harruar se Allahu të shikon ditë e natë, syri i tij nuk flenë e as nuk të neglizhon. E shtrinë Allahu dorën e Tij natën që ta falë atë që ka bë mëkate ditën, dhe e shtrinë dorën e Tij natën që ta falë atë që ka bë mëkat natën. Në një të tretën e fundit të natës thotë: “A ka ndokush që pendohet e t’ia pranoj pendimin, a ka ndokush që kërkon falje - ta fali , dhe a ka ndokush që kërkon – T’i jap.

Ah, sa zemër-fortë që je dhe sa zemër-bosh, vrapon pas dunjasë e cila ikën nga ti. Ia kthen shpinën Allahut i cili ka hapur dyer e dyer që të pendohesh dhe të kërkosh falje.

Vëlla i dashur, vërtetë ti do ta kujtosh këtë shkrim ditën e gjykimit, e në atë kohë nuk do të jesh ndryshe përveçse njëri nga këta dy persona:

1. Njeri, që ke falënderuar Allahun për arritjen e këtij shkrimi dhe është bë shkak për ta ndryshuar jetën tënde.

2. Apo njeri, i cili s’është penduar fare, që i ka arritur ky shkrim dhe nuk ka vepruar sipas tij, kështu që do të jetë argument kundër tij para Allahut në ditën e gjykimit.

O vëlla, nxito dhe shpejto me pendim para se të bëhet vonë.

Allahu ka thënë: “Po u afrohet njerëzve momenti për të dhënë llogari, e ata fare nuk brengosen, nuk i vejnë vesh. Atyre nuk u ka ardhur asnjë qortim nga Zoti i tyre, e të mos jenë tallur kur e kanë dëgjuar”. (Enbija 1)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
MesazhTitulli: Re: Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj   Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyMon 2 Jan 2012 - 18:54

..Allahu ju shperblefte i nderruar !

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
MesazhTitulli: Re: Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj   Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj EmptyWed 4 Jan 2012 - 2:09

Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj 155346_488800259448_340461584448_5589135_6399743_aAmin moter e nderuar, njashtu edhe ty All-llahu te shperblefte per leximin keti postimit ,,,
Po te jete musafir Muhamedi s.a.s tek une ,,,,Se pari do ta peshendes me Selamun lejkum o i derguari i All-llahut,- Dhe do ti ja shqiptoj Shahadetin

****** LAHILAHE ILALLAH MUHAMEDEN RESULULLAH ******

Dhe do shterngoj se perqafuari nga gezimi dhe permallimi,dhe nuk do ta leshoj deri sa ai vet te shkoj.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty
MesazhTitulli: Re: Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj   Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Paramendo sikur i Dërguari, alejhi selam, të jetë mysafiri juaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: