islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Më Presin...........! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Më Presin...........! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Më Presin...........! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Më Presin...........! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Më Presin...........! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Më Presin...........! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Më Presin...........! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Më Presin...........! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Më Presin...........! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Më Presin...........! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Më Presin...........! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Më Presin...........! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Më Presin...........! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Më Presin...........! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Më Presin...........! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Më Presin...........! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Më Presin...........! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Më Presin...........! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Më Presin...........! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Më Presin...........! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Më Presin...........! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Më Presin...........! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Më Presin...........! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Më Presin...........! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Më Presin...........! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Më Presin...........! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Më Presin...........! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Më Presin...........! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Më Presin...........! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Më Presin...........! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Më Presin...........! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Më Presin...........! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Më Presin...........! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Më Presin...........! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Më Presin...........! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Më Presin...........! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Më Presin...........! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Më Presin...........! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Më Presin...........! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Më Presin...........! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Më Presin...........! Empty20%Më Presin...........! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Më Presin...........! Empty7%Më Presin...........! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Më Presin...........! Empty7%Më Presin...........! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Më Presin...........! Empty7%Më Presin...........! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Më Presin...........! Empty7%Më Presin...........! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Më Presin...........! Empty7%Më Presin...........! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Më Presin...........! Empty7%Më Presin...........! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Më Presin...........! Empty37%Më Presin...........! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Më Presin...........!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Më Presin...........! Empty
MesazhTitulli: Më Presin...........!   Më Presin...........! EmptySun 1 Jan 2012 - 16:10

Më Presin...........! Me_pre10

Cito :
Ngutem të vrapoj në qiellin e Zotit tim e lutem për besim, sepse Allahu më ka premtuar se një ditë do të kthehem.


Dita Hyri dhe doli, ndërkohë lapsi shkruan.Ka një qiell për secilin që gjallon mbi tokën e Zotit. U ri kulm dhe peshë, ndërkohë lapsi shënon masën e gjithkujt.Për dikë që pret, dita s`ka të mbaruar.Për dikë që e presin, dita ikën shpejt.
Mua më presin.Më është premtuar një afat i caktuar, që as mund të shtyhet,as mund të afrohet. E kam me ngut.Orën nuk e di, por koha ma njeh pikën e takimit. E njeh tiktakun e fundit.Mbështetur mbi tokën e Zotit vështroj qyellin tim dhe më duket i ngushtë.
Ngutem të hap zemrën që t`i hap qiejt.Koha s`më pret.Ikën duke vrapuar,duke më tërhequr me vete.Atë e presin.Mua më presin,deri në afatin tim.

Ka një qiell për secilin që gjallëron mbi tokën e Zotit.Mijëra iluzione lëshohen si shi e flladitin ëndrra të rreme. Më lagin e më thonë të pres.Ngre kokën për ta parë qiellin e remë që kohën ma ka humbur.Ai shtyhet,shuhet, s`është kulmi im, ndërkohë lapsi të gjitha endjet e mia i shkruan.
Vendos veten mes duarve të mia ta thaj prej iluzioneve.Koha është shkurtuar, dita ikën shpejt, sepse mua më presin.Hamendjet,fashitjet e mendjes më kanë humbur një copë rrugë, por dita nuk humb.Hyn dhe del në rendin e vet duke më trokitur me tiktakun e zemrës e më kërkon t`i hap qiejt e mi.Mes duarve të mia mbaj veten time.
Fatin tim vendos mbi duar e lutem për durim.
Lapsi shkruan.Vë zemrën t`ia ndiej gërvishtjen, ta zgjoj prej çoroditjes që e mbjellin pika iluzionesh të pathara, sepse mua më presin.Ngutem të vrapoj në qiellin e Zotit tim e lutem për besim, sepse Allahu më ka premtuar se një ditë do të kthehem.Nuk dua të humbas atë ditë që as datën, as orën nuk ia di. Kjo është dita ime që po muget pak nga pak e mer me vete prej meje.Zemra ime rreh çast për çast e ngjyroset prej saj.Di çfarë ka kaluar. Për atë që vjen shpejtoj të bëhem gati,sepse nuk di edhe sa ditë do të shkruaj lap[si për mua.
Qielli mbi krye më duket i ngushtë, sepse zemra ka nevojë për më tepër hapësirë për të kaluar fundin e sigurtë.

Po më presin e Zotit tim i lutem për shpëtim.Të ma drejtojë shpirtin që ta mbush ditën time me drejtësi e durim, të jem prej vepërmirëve që besuan.

"Pasha kohën! Vërtet njeriu është në humbje.Përveç atyre që besuan e vepruan vepra të mira, dhe u këshilluan për drejtësi dhe u këshilluan për durim." (El-Asr)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Më Presin...........! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Më Presin...........! Empty
MesazhTitulli: Re: Më Presin...........!   Më Presin...........! EmptySun 1 Jan 2012 - 20:45

..Allahu ju shperblefte

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Më Presin...........! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Më Presin...........!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: