islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty96%Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty0%Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty0%Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty0%Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty1%Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty2%Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
medina
Vizitor
Anonymous


Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit   Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySat 31 Dec 2011 - 18:33

selam alejkum   jam nje moter
muslimane   kam nje pytje per ju lexoj kur`an gjdo nat   kur te
perfundoj leximin e kur`anit e la afer   aty ku fleja prish punë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit   Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySat 31 Dec 2011 - 22:21

...Selamu Alejkum moter e dashure , sipas mendimit tim nuk eshte asgje e keqe qe e le afer Kuranin, po vetem mos te jet dikund ne toke , pra lere aty ke laja dhe mbushtjelle me ndonje peshqir ...dhe pak me larg se shtrati ku fle ( qe mos te bon vaki te mbese kurani ke kembet ) Pra ate thash me lart dikund ne rafte ose laje ku te vije me afer ty ...


Do ishte mire sikur te beni nje regjistrim ne forumin ton dhe do te njoftoheni per shume gjera ....

Me respekt Jasemina !!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
MesazhTitulli: pergjigje   Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit EmptySat 31 Dec 2011 - 22:36

Alejkumus-selam.
Se pari ju pergezoj qe po ndani kohe  epo e lexoni Librin e Allahut xh.sh liber ki ku njeriu me leximin e tij pervec qe perfiton  per nga kuptimi ka edhe shperblimet  e tija nga Allahu xh.sh.
Sa i takon pyetjes suaj un mendoj se nuk eshte mire qe Kurani te lihet ne vende ku flejni, sepse duhet te kemi parasysh se Kurani nuk eshte nji liber si te tjeret apo nji gazet por eshte fjal eAllahut xh.sh. Do te tregoj vetem nji rast kur nji njeri me emrin Bishri Hafijj i cili ishte nji njeri qe pinte ne mbremje dhe rrinte gjithnji i dehur, nji nat prej netve doli nga vendi ku kishte pire , duke qen ne at gjendje  ne rrug pa nji leter qe shkruante"Bismillahi rrahmani rrahim" tha ne vete nuk e shoh te arsyeshme qe kjo leter me ket fjal te qendroj posht ne tok e mori e ngriti lart ne nji mur,e me von Allahu xh.sh  e udhezoj ket dhe u be besimtar i mire.
Dijetaret Islam jan te mendimit se Kurani nuk eshte mire (nuk eshte nga adukata Islame qe ai te vendohet ne vendet te ulta te pakten te jet mbi mesin e njeriut, sepse ne kur respektojm Kuranin kemi respektuar autorin e Kuranit e ai eshte Allahu xh.sh. Dhe mendoj se nuk ju mer shum koh qe te ngritni ate ne nji vend me te lart , keshtu qe edhe ju do te jeni me te lumutr per shakk te respektimit te tij qe tju respektoj Allahu xh.sh 
Un mendoj se nuk ben qe te leni Kuranin posht ku fleni.
Me rspekt 
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit   Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje Hoxhës rreth Leximit të Kur`anit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: