islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty96%Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty0%Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty0%Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty0%Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty1%Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty2%Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
MesazhTitulli: Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?!   Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyTue 27 Dec 2011 - 21:30

Eselamu Alejkum te nderuar anetare te ketij forumi,,,,,diteve te fundit, emisioni prestigjioz "striscia la notizia" qe vepron ne kuader te televizionit Italian Kanale çinkue trasmetoi nje rast me te vertete shum interesante te nje muslimani te cilet kishte gjetur nje portafolje te nje Italiani.
Njeriu ne fjale duke u intervistuar nga nje gazetar i emisionit ne fjale. Ai tregon: -Une e humba portafoljen dhe mbas disa diteve te gjtha dokumentacionet qe kisha ne portafolje, me erdhen ne adresen time, me perjashtim te 800 € qe nuk ishin brenda portafoljes.
Dhe une isha i knaqur qe mu kthye dokumentacioni ndersa per te hollat nuk u merzita fare.
Kaluan disa muaj kur une perseri nga personi anonim pranova te hollat qe me mungonin. Dhe bashke me te hollat gjeta edhe nje leter qe kishte shkruar: "Une jam nje i ri musliman dhe vi nga Maroko. Portafljen e juaj e gjeta une dhe dokumentacionin ta ktheva ne adres, adresen e gjeta ne dokumentet e juaja dhe keshtu e ruajta pasi nuk ta ktheva borxhin te gjithe! Une parat t'i ndala se me te vertete nuk e di a do te me besoni, ate kohe isha me te vertete ne nje gjendje te keqe ekonomike dhe djalli me mashtroi qe ti ndal te hollat. Pasi qe une hyra ne pune tash gjendja ime ka ndrishuar totalishte sepse tani sepaku kam me çka te mbijetoj une u ndjeva qe te ta kthej borxhin qe ta kam mare pa leje. Une nga ti nuk kerkoj asgje tjeter vetem kerkoj qe te ma bejshe hallall "Ti prego perdonami" Keshtu ishin fjalet e muslimanit qe kishte shkruar ne leter drejtuar nje te krishteri. Burri qe kishte humbur pastaj gjetur portafoljen, ishte me te vertete shum i emocionuar dhe thonte "Io vorei inkontrare kuesta persona"(Une dua ta takoj kete nje njeri) duke i peshperitur disa here keta fjale.
Kjo ishte avantura e nje muslimani qe kishte treguar nje autoritet me te vertete shum te madhe ne tregim e vertete te fytyres Islame. E ne mburemi me njerez sikur ky, e qe natyra e tij padishim e MUSLIMAN!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! Empty
MesazhTitulli: Re: Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?!   Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! EmptyWed 28 Dec 2011 - 10:07

Me të vërtetë tregim prekës dhe musliman i vërtetë dhe i sinqert.Allahu të shpërbleft vlla për këtë realitet se në të vërtetë ky nuk është tregim po realitet që ka ndodhur me të vërtetë.
Duke lexuar këtë ngjarje më erdhi në mendje një rast tjetër që më ka ndodhur mua personalisht me një musliman tjetër të ri jo më shumë se 22 vjeçar i cili ishte nga Libia.
E takova në Romë i cili kishte ardh para dy ditësh në Romë për ta shtruar motrën në një operacion të këmbëve.
Rastësisht e pashë e diktova që nuk është Italian dhe e pyeta italisht nga ishte ai ma ktheu se nuk di italisht une it hash Anglisht cfar gjuhe flitni ai tha Arabisht une arabishten e foli nga pak dhe ai kur e mori vesht se une di Arabisht u gëzua shumë dhe u shoqërua me mua.Më luti ta nxjerri ta shiqoje Romën dhe dolçm në disa vende të njofshme të Romës dhe në vendine quajtur Piazza Navona hyrëm me një lokal ku mori ai një akullore por nuke vërejti se sa shitësi i ka kthyer kusur vazhduam rrugën për Piaza Di Spagnia ku atje e vërejti kusurin ku shitësi i kishte kthyer 5 cent më shumë se sa duhet dhe aj tha do të kthejm tek ai lokali tja kthej kusurin 5 centin atij.Distanca mes vendit ku e blitëm akulloren dhe vendit ku ai e pa kusurin kishte diku mes 2-3 kilometra.Kur shkum atje dhe ja kthej 5 centin shitësit ai e kapi kryen me dorë tha mendja sma kishte marë se ka njerz si ky i tha maje prej meje e ke tha jo se du kjo është e jotja.AI ngeli i habitur dhe unë gjithashtu ngela i habitur.

Ja pra këto janë muslimanët e sinqert, dhe ky është islami që i mëson ata.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Mburemi akoma!! Gjersa kemi musliman si ky?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: