islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3012 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Alfred Dosku

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë Empty
MesazhTitulli: Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë   Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptySun 25 Dec 2011 - 20:06

Transmetohet prej Ebu Umames r.a. se I Dërguari i All-llahut ka thënë :

" Gjëja më e mirë - pas devotshmërisë - prej të cilës ka pasur dobi besimtari është gruaja e devotshme :

- Nëse e urdhëron, ajo e dëgjon.
- Nëse e shikon, e gëzon,
- Nëse zotohet për diçka, ajo e zbaton zotimin e tillë,
- Nëse nuk është prezent ai në shtëpi, ajo mbetet e sinqertë ndaj vetvetes dhe pasurisë së tij.
"

- Femra është një margaritar aq i madh sa të mos zhvlerësohet duke e hedhur në dëfrime të marra... Ne ende s’e kemi humbur shpresën se brezat fatlumë që e shohin të ardhmen të lidhur me diturinë, kulturën dhe të vërtetën, do ta ruajnë atë të shenjtë, si dritën e syve.

- Femra është arkitektja e vërtetë e shoqërisë. Ajo duhet të jetë një prehër qiellor që rrit fitimtarë. Nuk është krijuar tjetër qenie me vlerë të njëjtë merite dashurie e nderimi me nënën, e cila na mban për një kohë në bark, pastaj në krahë dhe, gjersa të vdesë, në zemër.

- Ta shohësh femrën (gruan) vetëm si mjet kënaqësie, ta konsiderosh atë si burim dëshirash dhe pasionesh sensuale dhe egoistike dhe të interesohesh vetëm me veçorinë e saj fizike, është një mjerim i madh, është verbëri ndaj veçantive të larta me të cilat e ka pajisur Allahu dhe mosmirënjohje ndaj personalitetit moralo-shpirtëror të femrës (gruas).


" Kurse femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë."

Shkruar nga: Bujamin Salija

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë Empty
MesazhTitulli: Re: Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë   Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptySun 25 Dec 2011 - 20:34

Allahu ju shperblefte i nderuar ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë Empty
MesazhTitulli: Re: Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë   Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë EmptyMon 26 Dec 2011 - 23:13

Amin InshAllah gjithëve motër e nderuar Jasemina!

( Nuk është krijuar tjetër qenie me vlerë të njëjtë merite dashurie e nderimi me nënën, e cila na mban për një kohë në bark, pastaj në krahë dhe, gjersa të vdesë, në zemër. )

Jasemina shkruajti:
Allahu ju shperblefte i nderuar ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë Empty
MesazhTitulli: Re: Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë   Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Femra duhet parë si arkitektja e vërtetë e shoqërisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: