islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
A e dini ku kemi arritur? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
A e dini ku kemi arritur? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A e dini ku kemi arritur? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A e dini ku kemi arritur? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
A e dini ku kemi arritur? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
A e dini ku kemi arritur? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
A e dini ku kemi arritur? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
A e dini ku kemi arritur? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
A e dini ku kemi arritur? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
A e dini ku kemi arritur? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A e dini ku kemi arritur? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
A e dini ku kemi arritur? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
A e dini ku kemi arritur? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
A e dini ku kemi arritur? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
A e dini ku kemi arritur? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
A e dini ku kemi arritur? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
A e dini ku kemi arritur? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
A e dini ku kemi arritur? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
A e dini ku kemi arritur? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
A e dini ku kemi arritur? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
A e dini ku kemi arritur? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3012 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Alfred Dosku

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A e dini ku kemi arritur?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Amar
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Amar

Numri i postimeve : 98
Data e regjistrimit : 26/10/2011

A e dini ku kemi arritur? Empty
MesazhTitulli: A e dini ku kemi arritur?   A e dini ku kemi arritur? EmptySat 24 Dec 2011 - 19:59

Kemi arritur ne nje kohe ku shpejt shkojme ne stadium te futbollit, dhe vonohemi ne namaz.

Kemi ardhur ne nje kohe ku i qeshim profesoret dhe mesuesit, e i rrespektojme kengetaret dhe daullxhite.

Kemi ardhe ne nje kohe ku lejm nenen ne shtepin e pleqeve, ndersa e rregullojm dhomen per te dashuren grua.

Kemi ardhur ne nje kohe ku pica vjen me shpejte se sa policia dhe ndihma e shpejt.

Kemi ardhur ne nje kohe ku qajme per humbjen e atij qe e dojme , dhe nuk qajme nga frika ndaj Allahut .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

A e dini ku kemi arritur? Empty
MesazhTitulli: Re: A e dini ku kemi arritur?   A e dini ku kemi arritur? EmptySun 25 Dec 2011 - 16:15

Allahu ju shperblefte per postimin i/e nderuar ...Me fal qe te thash i/e se nuk e di cfar gjinie ke mashkull apo femer , Emri me duket mashkull ndersa ADMIN ka be gabim te ka be ngjyren e nicknames me te kuqe si moter ...nejse

Cito :
Kemi arritur ne nje kohe ku shpejt shkojme ne stadium te futbollit, dhe vonohemi ne namaz.

Sinqerisht eshte shume e vertete kjo gje , s'ka dyshim qe shejtanlleku ka arrit kulimin e vet dhe i ka bo per vete njerzit ton qe dikur e kan fal namazin ne kohen e duhur ..

Cito :
Kemi ardhur ne nje kohe ku i qeshim profesoret dhe mesuesit, e i rrespektojme kengetaret dhe daullxhite.

Per ti qeshur hallal , po kemi ardh deri ne ate shkall sa nxenesit jan duke i rrahur profesoret ... a nuk e di se cfar vlere ka ai profesore per ato qe i meson si per kultur e sjellje e karakter po edhe nje gje me teper qe te arrin dicka ne jeten e tyre ua meson qe te pasohuren , ndersa ato i kthjen me te keq ..So muziken e degjon edhe nje femij i sapo lindur ben nje vjet femijen e kendon ne gjum me kenget e sinan hoxhes apo tjeteri e tjetra ..Subhanalla

Cito :
Kemi ardhe ne nje kohe ku lejm nenen ne shtepin e pleqeve, ndersa e rregullojm dhomen per te dashuren grua.

Ktu ka shume pak qe e bejne nuk jan shumica per kte gje , po fakt qe ka ardh kjo kohe , tani a me probleme a pa probleme secili e shef nene dhe baben e vet e len me nje skaj te dhomes po ta dergon ke shtepija e pleqeve pak jan qe e bejne mund te them se e bejne ato qe jetojne ne perendimi nga qe ju kan bashkangjite standaredeve te evropes ...se ktu ku jetoj une vallai akoma skam degju qe te ket dergu te emen ke shtepija e pleqeve ...

Cito :
Kemi ardhur ne nje kohe ku pica vjen me shpejte se sa policia dhe ndihma e shpejt.

Pun interesi pra , si pica qe vjen me porosi edhe polici vjen me porosi se pa i dhon pare me teper ai as qe vjen te merr shenjat e rastit per cfar do pune qofte ... ktu vertete jemi per te ardhur keq ...

Cito :
Kemi ardhur ne nje kohe ku qajme per humbjen e atij qe e dojme , dhe nuk qajme nga frika ndaj Allahut .

Nejse per kte gje e dimi secili se normal qe do qajme per humbjen e nje personit te dashur qe ndahet nga jeta dhe prezenca e tyre per ate Allahu ka dhen durimi , e tash per friken e Allahut te gjithe e din po nuk marrin guximi qe te falen e te pendohen e te kujtoje vetem nje cast te vetem ditet e Gjykimi dhe shkatrimi i kesaj bote ...Allahu na mbrojte nga e keqja dhe na udhezofte ne rruge te drejte ...

Selamu Alejkum gjitheve ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

A e dini ku kemi arritur? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

A e dini ku kemi arritur? Empty
MesazhTitulli: Re: A e dini ku kemi arritur?   A e dini ku kemi arritur? EmptySun 25 Dec 2011 - 16:20

Cito :
Emri me duket mashkull ndersa ADMIN ka be gabim te ka be ngjyren e nicknames me te kuqe si moter ...nejse

Es-selamu alejkum vetëm këtu deshta të replikoj se nuk e ka emër mashkulli po bash emër femrash dhe është motër sepse Umu në arabisht ehste nënë ndërsa amar djali pra do të thotë nëna e Amarit në përkthim.

Allahu ju shperbleft per postimin.
A e dini ku kemi arritur? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Ummu Amar
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Amar

Numri i postimeve : 98
Data e regjistrimit : 26/10/2011

A e dini ku kemi arritur? Empty
MesazhTitulli: Re: A e dini ku kemi arritur?   A e dini ku kemi arritur? EmptySun 25 Dec 2011 - 17:38

Allahu ju shperblefte me Xhennetin Firdeus ty Jasemina per kto citate edhe ty Admin gjithashtu, jam moter nuk jam vella :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

A e dini ku kemi arritur? Empty
MesazhTitulli: Re: A e dini ku kemi arritur?   A e dini ku kemi arritur? EmptySun 25 Dec 2011 - 17:41

Admin faleminderit per sqarimin se un u bazova ke emri AMAR ...nejse

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

A e dini ku kemi arritur? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A e dini ku kemi arritur? Empty
MesazhTitulli: Re: A e dini ku kemi arritur?   A e dini ku kemi arritur? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A e dini ku kemi arritur?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: