islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty20%Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty7%Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty7%Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty7%Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty7%Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty7%Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty7%Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty37%Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
MesazhTitulli: Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst   Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 23 Dec 2011 - 10:22

1.Libri
I jetës (Ilahija e Parë)
1.Libri I jetës (Ilahija e Parë)
1
Kur më shtërngon gjoksi e më humbi shpresa
Mar në dor Kur`anin e më fillojn kthesat
Libër I begatshëm zbritur nga Lavdiploti
Nga këndimi tij shpirti im lundron nga loti.
Ref:
Kur më shtërngon gjoksi e më humbi shpresa
Mar në dor Kur`anin e më fillojn kthesat
Libër I begatshëm zbritur nga Lavdiploti
Nga këndimi tij shpirti im lundron nga loti.

2
O Libër I jetës, O Drite së vërtetës
Ti je udhëzues,dallies prej gënjeshtrës
Melodia jote shumë zemra ka ndryshuar
Ckan k`ta krijesa që ti tkan harruar (dy her)

Ref:
Kur më shtërngon gjoksi e më humbi shpresa
Mar në dor Kur`anin e më fillojn kthesat
Libër I begatshëm zbritur nga Lavdiploti
Nga këndimi tij shpirti im lundron nga loti.


3
Ti në vete je I pasur, plot mrekulli
Plakun ti e bën të ndjehet më I ri
Lexo Kur`anin me lot e me plot mall
Vetëm me Kur`an cdo gjëje I bëhet ball (dy her)

Ref:
Kur më shtërngon gjoksi e më humbi shpresa
Mar në dor Kur`anin e më fillojn kthesat
Libër I begatshëm zbritur nga Lavdiploti
Nga këndimi tij shpirti im lundron nga loti.


4
Shpesh mbushem me vaj nga bota e mëkatve
Se stë nderojm sikur nderi I Sahabve
Ne mungesën tënde dunjaja më ngushtohet
Kur në ty thellohem gjoksi më zgjerohet.(Dy her)

Ref:
Kur më shtërngon gjoksi e më humbi shpresa
Mar në dor Kur`anin e më fillojn kthesat
Libër I begatshëm zbritur nga Lavdiploti
Nga këndimi tij shpirti im lundron nga loti.Allahu ju shperbleft per postimin.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Edituar për herë të fundit nga Admin në Fri 23 Dec 2011 - 10:52, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
MesazhTitulli: Ilahija e dytë Muhammedi a.s   Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 23 Dec 2011 - 10:25

2.Muhammedi a.s


1
Ja Allah Ja Rahman,Gjitha t`mirat na I ke dhënë
Feja jonë është më e mirë,fe e paqes plot mëshirë (Dy her)

2

Është islami fe me vlerë, dërgoj Zoti Pejgamber
Muhammedi a.s, e ndricoi këtë islam (dy her)

3
Ja Muhammed o emin, je mëshira në këtë dinë
Ti je vula e pejgamberve, I dalluar prej tjerve (dy her)

4
I Dërguar për mëshirë, na urdhërove për të mirë
Nga e keqja na ndalove,but islamin sqarove (dy her)

5
Jo nuk dite shkrim lexim, për njerzimin je udhëzim
Ty Kur`ani të ka zbrit,Fjale Zotit me shumë dritë (dy her)

6
Na mësove si ndihmohet, si loftohet si durohet
Këshillues I vërtetë, Me Kur`an e me Sunnet (dy her)

7
Bëre thirje hic pa nda,La ilahe ilallah
Su dorëzove ansjëherë, O I cmuar me shumë vlerë (dy her)

8
Ti o drita e njerëzimit, O mësues I edukimit
Na kshillove na ke msu,Allahun me adhuru (dy her)

9
Me shumë sprova u sprovove,asnjëherë nuk u dëshprove
Bëre sabër me durim,Ty fitove pa dyshim

10
Emrin tënd kur e dëgjojm,Salavate të dërgojm
Saliala Muhammed,Me ty qofshim në Xhenent (katër her)


Allahu ju shperbleft per postimin.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
MesazhTitulli: Ilahija e 3 Po thëret zemra   Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 23 Dec 2011 - 10:29


3.Po thëret zemra

1
Po thëret zemra nga nata e qetë
Cdo ditë n`mënyrën e saj më flet
Kta sytë e mi mbetën të përlotur (dy herë)
Shpirti nga mëkatet smë është ngopur (tre herë)


2
E plaga ime rrugën e ngjyros
Vetëm brengat e mia I shpalos
Ah sa shumë më mungon udhëzimi (dy her)
Fillimin se shohm, e ku është mbarimi (3 her)


3
Ah si më humbën lulet e shpresës
Më humbën larg prej rrugës së t`vërtetës
Tani vuajtjet unë po I ndjej
Shërimin e zemrës nuk po e gjej

4
Jam përmalluar për falenderim
Askund nuk mund të gjej strehim
Drita e Islamit e askush tjetër (dy her)
Ndjehem I ri edhe kur t`jem I vjetër (3 her)


5
Atë dritë nuk mund ta gjej askund
Sot vërtetë kam një dhimbje pa fund
Cfar ka kjo zemra ime që u tut
Asnjë aromë spo ndjej vallë c`kam unë.


Allahu ju shperbleft per postimin.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
MesazhTitulli: Ilahija e 4.Nefsi    Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 23 Dec 2011 - 10:324.Nefsi

1
Egzistojn shumë lufta n`valët e jetës
Lufta më e madhe është kundër vetvetes
Së pari me veten luftën ta fitojm
Pastaj cdo luft tjetër lehtë do ta fitojm

2
Shih me sytë e zemrës jo me sy të ballin
A qan për Allahun me lotët e mallit
Me Zotin e botrave a don të takohesh
Thuaj vetes tënde a s`don të pendohesh
3
Një orë falja vetes, mbyllu në vetmi
Ku je dhe cfarë bënë askush most a di
Ndalu pyete nefsin, me pyetjen e parë
O nefs më trego a do t`më cosh n`zjarr

4
Shprehe paknaqësinë, shprehe ti hidhërimin
O nefs më trego ku e kam përfundimin
Më pëlqen kjo punë,m`pëlqen tjetra punë
A don për shkak teje, të dënohem unë
5
E di është harram,dhe prap e vepron
Përse pas dunjas gjithmon të vrapoj
Shumë fitne dunjaja,fitne lloj e lloj
Anuk më er koha t`kqijat ti harroj

6
Sa tmira Allahu naidha në këtë jetë
Si po na mashtron kjo dunjaje shkretë
Thuaj nefsit stop,tash unë komandoj
Zgjodha rrugën drejt,ti nuk të ndëgjojë
7
Do ta lë dunajnë, nuk do t`më mashtrojë
Prej tash për Allahun, me zemër t`punoj
Falendero Zotin thuaj ja Gafur
Gabimet e mia nuk I bëj më kurrë

8
Lutu hic pa ndalë me zemër e me fjalë
Allahu I mëshirshëm cdo mëkat ta falë
Allahu dënon por ka shumë rahmet
Ruaju prej zjarrit,puno për xhenent

Lutu hic pa ndalë me zemër e me fjalë
Allahu I mëshirshëm cdo mëkat ta falë
Allahu dënon por ka shumë rahmet
Ruaju prej zjarrit,puno për xhenentAllahu ju shperbleft per postimin.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
MesazhTitulli: Ilahija e 5 Haxhxhi   Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 23 Dec 2011 - 10:36

5.Haxhxhi
1
Të bëjm lutje ja Allah,
Si mëshira Jote ska
Mu knaq zemra edhe shpirti
Qysh me ardh n`kët vend përsditi
(Përsëritet dy her strofa)

2
Prej se linda deri tash
Ditë ma të mirë se kjo nuk pashë
Ma mundësove Zoti im
Për në haxhxh me marë udhëtim

3
Po shkoj rrugës e besoj
Se n`Medine unë po shkoj
Metvërtetë jamë shumë I lumtur
Shkoj me pa Qaben e bukur.

Ref:
Të bëjm lutje ja Allah,
Si mëshira Jote ska
Mu knaq zemra edhe shpirti
Qysh me ardh n`kët vend përsditi (dy her)

4
Pash Medinen, e pash Mekken
Krejt mërzijat qysh mu hjekën
N`Arafat po pikon loti
Sa më shumë lutje te Zoti

5
Ujë zemzemi me u fresku
Nuk lëmë vend pa vizitu
Na erdh koha me ardh n`ship
Nuk don zemra për më u kthy

Ref:
Të bëjm lutje ja Allah,
Si mëshira Jote ska
Mu knaq zemra edhe shpirti
Qysh me ardh n`kët vend përsditi (4 her)


Allahu ju shperbleft per postimin.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
MesazhTitulli: Ilahija e 6 Pse stë nderova sa ishe gjallë   Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 23 Dec 2011 - 10:49

6.Pse stë nderova sa ishe gjallë

1
Nënë ti ike u nda bota jonë
Për cdo gabim timin ishte vonë
Asnjë pamje sm`I knaq sytë
U mërzita m`ungon preri ytë (dy herë)


2
Nënë të buzqeshja shumë rallë
Cdo loti imi pikon vec mallë
Shkëlqimin tën tash e shoh
Jam përmallu as veten se njoh
Ref:
Nënë të buzqeshja shumë rallë
Cdo loti imi pikon vec mallë
Shkëlqimin tën tash e shoh
Jam përmallu as veten se njoh (dy her)

3
Shpesh pikllohem pse s`tnderova
Dhimbjet ndaj ty nënë I shtova
Mallin e ndarjes unë smund ta ndal
U turpërova nënë më fal (dy her)

Ref:
Nënë të buzqeshja shumë rallë
Cdo loti imi pikon vec mallë
Shkëlqimin tën tash e shoh
Jam përmallu as veten se njoh ( Dy her)

4
Shpirti m`ësht mërzitur ti t`kërkon
Aroma yte nënë më mungon
Vërtetë u zgjova nga gjumi jetës
Por atë që bëra sja fali vetes (dy her)


Ref:
Nënë të buzqeshja shumë rallë
Cdo loti imi pikon vec mallë

Shkëlqimin tën tash e shoh
Jam përmallu as veten se njoh ( Dy her)


5
Mbrenda vetes ndjej shumë mallë
Sikur të kasha fatin të të nderoja shumë
Por kotë atëherë unë isha në gjum
Isha në gjumë isha në gjumë,isha në gjumë.

Ref:
Nënë të buzqeshja shumë rallë
Cdo loti imi pikon vec mallë
Shkëlqimin tën tash e shoh
Jam përmallu as veten se njoh (dy her)


Allahu ju shperbleft per postimin.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
MesazhTitulli: 7.Mos mbaj hidhërim   Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst EmptyFri 23 Dec 2011 - 10:51

7.Mos
mbaj hidhërim

1
E pyeta zemrën u ndala dhe I thash
Deri kur hidhërimin,Brenda do ta mbash
E pieta veten cfar arsye kam
Përse vllaut tim, nuk I jap selam (dy her)


2

As unë nuk të flas e as ti nuk më flet
E si prej Allahut po presim rahmet
Jemi të hidhruar për dunajn e shkret
E si prej Allahut kërkojm bereqet (dy her)


3
Na mashtroj shejtani sa kec na ka nda
Kalon për reth meje nuk mundem me t`pa
Të dy jemi vllezër jemi musliman
Edhe në xhami pse rruga po na ndan (dy her)


4
Në mesin e natës m`ran dy pika lot
E bëra një lutje më ndihmo o Zot
Ma largo inatin nga ki shpirti im
T`ja zgjati dorën O Zot vllaut tim (dy her)


5
Deri kur o vlla deri kur hased
A cac ka ardh puna mos me fol me vjet
A ma ban hallal vlla unë ta baj hallall
Sa jam përmalluar t`përqafoj me mall (dy her)


Allahu ju shperbleft per postimin.
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty
MesazhTitulli: Re: Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst   Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Komplet albumi i Nusret Kurtishit tekst
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tekste Ilahijesh-
Kërce tek: