islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty96%Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty0%Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty0%Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty0%Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty1%Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty2%Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bajram
Vizitor
Anonymous


Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki..   Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptyWed 28 Apr 2010 - 23:08

Selamu alejkum: desha ta bej nje pyetje.qfar dallimi ka pershemell qe te ne quhet zoti i
shpis.dhe te   njejten quhet edhe zti .pershembell zoti fatmir sejdiu etje.dhe
zoti i shpis lejohet kurese soti ky ose zoti aj nuk lejohet ku esht dallimi ne
mes ketyre allahu jus hperbleft.selam alejkum 
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki..   Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki.. EmptySun 9 May 2010 - 10:32

Së pari ju falemenderoj për pyetjen dhe ju kërkoj ndjes për vonimin e përgjigjes.

Sa i takon zoti (kryetar apo zoti .....) edhe pse ndoshta nuk është shum e pëlqyer por përsëri mendoj se nuk bie shum ndesh me rregullat e sheriatit, sepse pas fjalës zoti ia shtojmë edhe cilësin e njeriut, e dihet se për krijuesin përdoret vetëm termi Allah, pa mar parasysh se në cilën gjuh e themi ate.

Zoti i shtëpis poashtu lejohet sepse konsiderohet si pronar i ndonjë gjëje që e posedon e jo i ndonjë gjëje që e ka shpikur apo krijuar.

Po unë mendoj se më së miri do të ishte sikur të përdoret termi i nderuar.

Esselamu aljkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje Hoxhës:dallimi midis termit zoti i shtëpis dhe zoti aj apo ki..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: