islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty96% E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty0% E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty0% E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty0% E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty1% E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty2% E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

  E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
MesazhTitulli: E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt?    E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyWed 21 Dec 2011 - 22:48

E pyet mesuesi nxenesin e tije:
-Qka punon babai yt?

Heshti nxenesi dhe nuk u pergjigj!

Serish e pyeti mesuesi nxenesin:
-Qka punon babau yt o filan?

Prap heshti nxenesi dhe nuk u pergjigj!

Bertiti mesuesi nga zeri i te cilit ushtoj ter klasa:
-O idiot! Anuk e di se qka punon babai yt?

E ngriti koken nxenesi dhe tha: Po e di!
Ai eshte duke fjetur ne varrin e tije.

Allahu ju shperbleft per postimin.
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
MesazhTitulli: Re: E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt?    E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 22 Dec 2011 - 10:21

Subhanallah nxënësi paska qen shumë i mençur,e kjo msusja budallic e madhe.Po ti kur hehstën njeriu nuk duhet me ju vu shumë.Ka ksi njerëz plot0δ nëpër botë edhe pse kjo ishte një barcolet apo një tregim por edhe në realitet ndodh e njëjta.Allahu të shpërbleft vlla për këtë postim.

Allahu ju shperbleft per postimin.
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
MesazhTitulli: Re: E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt?    E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? EmptyThu 22 Dec 2011 - 10:33

Allahu ju shperblefte per postimin ..
..Ndersa Msusit Allahu ja dhasht durimin e inshalla marsohet nga trut pak ... + Sjellja raporti nexenes mesuse te thuhet IDIOT. Kto ne ditet e sodit ndodhin se ne gjeneratat para meje dhe kur kam qen un , nuk ka ndodh qe te ken kto sharje e ofendime llafe ordinere per nxensit , ndoshta shkopi duarve kemi honger ama te shame nuk ka pas ...
-Cka ju ka dasht msusit ta din se cka i punon baba ..?! Se mos gje punon ne gjendjen civile . SubhanAllah

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
 E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty
MesazhTitulli: Re: E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt?    E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
E pyet mesuesi nxenesin e tije: -Qka punon babai yt?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: