islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Çudi që flas për vete ... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Çudi që flas për vete ... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Çudi që flas për vete ... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Çudi që flas për vete ... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Çudi që flas për vete ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Çudi që flas për vete ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Çudi që flas për vete ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Çudi që flas për vete ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Çudi që flas për vete ... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Çudi që flas për vete ... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Çudi që flas për vete ... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Çudi që flas për vete ... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Çudi që flas për vete ... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Çudi që flas për vete ... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Çudi që flas për vete ... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Çudi që flas për vete ... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Çudi që flas për vete ... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Çudi që flas për vete ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Çudi që flas për vete ... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Çudi që flas për vete ... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Çudi që flas për vete ... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Çudi që flas për vete ... Empty20%Çudi që flas për vete ... Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Çudi që flas për vete ... Empty7%Çudi që flas për vete ... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Çudi që flas për vete ... Empty7%Çudi që flas për vete ... Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Çudi që flas për vete ... Empty7%Çudi që flas për vete ... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Çudi që flas për vete ... Empty7%Çudi që flas për vete ... Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Çudi që flas për vete ... Empty7%Çudi që flas për vete ... Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Çudi që flas për vete ... Empty7%Çudi që flas për vete ... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Çudi që flas për vete ... Empty37%Çudi që flas për vete ... Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Çudi që flas për vete ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Çudi që flas për vete ... Empty
MesazhTitulli: Çudi që flas për vete ...   Çudi që flas për vete ... EmptySat 17 Dec 2011 - 16:28

- Dua të mos me njohë askush, që askush të mos dijë për pikëllimin dhe dhembjen time, askush të mos dijë për lutjet e mia të natës dhe bisedat, askush të mos i shohë lotët e mi që digjen në mesnatë, të mos kem askë përvëç All-llahut, të mos bisedoj me askë vetëm se me Zotin, të mos kem mik tjetër përveç Zotit, prej askujt të mos kerkoj mbrojtje përveç prej Zotit...!

- O Zot, ti e di se unë jam ende me dashurinë Tëndë.

- Që kur jam lindur; e kënduan emrin Tënd në veshët e mi dhe lidhën kujtimin për Ty në zemrën time.

- Ti e di se asnjëherë gjatë jetës nuk të kam harruar; në vendet e largëta vetem Ti ke qenë pranë meje, netëve të gjata vetëm Ti ke qenë miku im dhe i afërmi im, në
rrezik vetëm Ti më ke mbrojtur; lotët e mi vetëm Ti ke parë, vetëm përkujtimi Yt dhe përmendja e emrit Tënd kanë qenë melhem për zemrën time të plagosur.

- O Zot, Ti e di se unë në jetën time të bujshme, asnjëherë asnjë çast nuk të kam harruar. Gjithkund jam ngritur për mbrojtjen e drejtësisë, kam folur të vërtetën, kam mbrojtur fenë Tëndë në të gjitha kushtet.

O Zot, për këtë që kam punuar nuk kërkoj shpërblim, dhe nuk të lavdërohem Ty për shkak të flijimit tim, çdo gjë që kam pasur; Ti ma ke dhënë edhe ate që kam punuar Ti ma ke mundësuar.

- O Zot me fal që i lejoj vetes që të flas me Ty, që për shumë gjëra vërtetoj, edhe që para Teje flas për vete, sepse e di mirë se ekzistimi im nuk është vullneti im dhe
pa dëshirën Tëndë unë nuk jam asgjë.


" Çudi që flas për vete, dhe vazhdimisht them unë, lutem dhe dëshiroj."

( Përgaditi: Bujamin Salija ) ]Lutje nga Mustafa Çamran ]

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Çudi që flas për vete ... Empty
MesazhTitulli: Re: Çudi që flas për vete ...   Çudi që flas për vete ... EmptySat 17 Dec 2011 - 17:41

E more vlla këto jan lutjet dhe fjalët e evliave e këto njerëz sot rrall gjenden sot ka asi njerez si rasti i atij që ishte falur në arë duke lëvruar dhe kur kishin kaluar disa njerëz e kishin pa dhe kishin folur sa mirë ki edhe punon edhe falet aj duke u falur kishte thënë bilem edhe jam agjërueshëm.

Pra Allahu na bëft që ti kemi shembull njerëzit që dahsurinë dhe punëyt e mira ndaj Allahut i fshehin nga njerëzit po i kan sekret.Allahu qoft i knaqur em ty vlla për këto lutje këshilla që na i sjell dhe na i freskon zemrat me atë stil knaqës që e përdor gjatë shkrimeve.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Çudi që flas për vete ... 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Çudi që flas për vete ... Empty
MesazhTitulli: Re: Çudi që flas për vete ...   Çudi që flas për vete ... EmptyFri 23 Dec 2011 - 19:17

T'falender shum i nderuari Admin, per komentet e juaja që na japin forcë edhe më shum për të shkruar dhe për kontribuar në ngritjen e fjalës së Allahut! Selamu Alejkum!

Admin shkruajti:
E more vlla këto jan lutjet dhe fjalët e evliave e këto njerëz sot rrall gjenden sot ka asi njerez si rasti i atij që ishte falur në arë duke lëvruar dhe kur kishin kaluar disa njerëz e kishin pa dhe kishin folur sa mirë ki edhe punon edhe falet aj duke u falur kishte thënë bilem edhe jam agjërueshëm.

Pra Allahu na bëft që ti kemi shembull njerëzit që dahsurinë dhe punëyt e mira ndaj Allahut i fshehin nga njerëzit po i kan sekret.Allahu qoft i knaqur em ty vlla për këto lutje këshilla që na i sjell dhe na i freskon zemrat me atë stil knaqës që e përdor gjatë shkrimeve.

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Çudi që flas për vete ... Empty
MesazhTitulli: Re: Çudi që flas për vete ...   Çudi që flas për vete ... EmptyFri 23 Dec 2011 - 20:14

Cito :
" Çudi që flas për vete, dhe vazhdimisht them unë, lutem dhe dëshiroj."

Ndonjehere dhe un veproj keshtu mirpo sikur e teproj ...nejse
Allahu ju shperblefte per postimin

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Çudi që flas për vete ... X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Çudi që flas për vete ... Empty
MesazhTitulli: Re: Çudi që flas për vete ...   Çudi që flas për vete ... EmptyFri 23 Dec 2011 - 22:31

" Flas për vete, sepse e di mirë se ekzistimi im nuk është vullneti im dhe pa dëshirën Tëndë unë nuk jam asgjë. " T'falenderoj shum Jasemina !

Jasemina shkruajti:
Cito :
" Çudi që flas për vete, dhe vazhdimisht them unë, lutem dhe dëshiroj."

Ndonjehere dhe un veproj keshtu mirpo sikur e teproj ...nejse
Allahu ju shperblefte per postimin

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Çudi që flas për vete ... Empty
MesazhTitulli: Re: Çudi që flas për vete ...   Çudi që flas për vete ... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çudi që flas për vete ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: