islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty20%Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty7%Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty7%Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty7%Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty7%Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty7%Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty7%Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty37%Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Zemrës së Plagosur melhem bëju tij

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
MesazhTitulli: Zemrës së Plagosur melhem bëju tij   Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptyFri 16 Dec 2011 - 22:27

" Mos e turbullo ujin e qytetit të zemrës që të shohësh në të se si shëtisin hëna dhe yjet!
Sepse njerëzit i ngjajnë ujit të lumit: po të turbullohet, në të nuk mund të shohësh asgjë
! "

- Ilaçi kërkon njerëz të sëmurë e të plagosur që t’i shërojë.

- Ku të ketë një vuajtje, atje shkon shpëtimi.

- Uji rrjedh për në vendet e ulëta dhe gropa.


" Po t’u desh ty uji i mëshirës dhe dhembshurisë, edhe ti kështu bëj!"

- Por që ilaçi dhe melhemi të veprojnë, më parë duhet pastruar plaga prej mikrobeve.

- Kjo do të thotë që zemrat e sëmura të pastrohen nga mikrobi i mëkatit, domethënë, të lahen me ujin e pendesës.
- Pas kësaj vepron ilaçi.


" Kush bën pendesë për mëkatet e veta, bëhet sikur të mos kishte kryer fare mëkate! "

[ Bujamin Salija ]

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrës së Plagosur melhem bëju tij   Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySat 17 Dec 2011 - 15:16

Allahu ju shpërbleft vlla për këto fjalë shumë të mdhaja dhe këshilla shumë me vlerë na knaqe zemrën me këto tema si gjithmonë.Allahu qoft i kënaqur me ju.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrës së Plagosur melhem bëju tij   Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySat 17 Dec 2011 - 15:30

Allahu ju shperblefte i nderruar , besoj se kush do e lexon kte shenimi do ndihet i letesuar ne shpirte , skemi cka te bejem e kemi turrbulluar pak jeten me vepra te renda e me mekate ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Zemrës së Plagosur melhem bëju tij X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrës së Plagosur melhem bëju tij   Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySat 17 Dec 2011 - 16:00

Gjithashtu edhe juve Allahu ju dhasht të mira te pafundme, si në k'të botë kalimtare po ashtu dhe në botën e përjetshme!

InshAllah Allahu na i fal mekatet duke iu drejtuar duart kah qielli me koken ulur dhe syt duke lotuar.

Ndjehem i rrespektuar kur shikoj komente dhe fjal te bukura Islame per postimet qe vertet kemi dobi dhe flasim me zemrat tona duke i njoftuar edhe zemrat e tjera!


Selamu Alejkum Jasemina!

Jasemina shkruajti:
Allahu ju shperblefte i nderruar , besoj se kush do e lexon kte shenimi do ndihet i letesuar ne shpirte , skemi cka te bejem e kemi turrbulluar pak jeten me vepra te renda e me mekate ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrës së Plagosur melhem bëju tij   Zemrës së Plagosur melhem bëju tij EmptySat 17 Dec 2011 - 16:02

Selamu Alejkum. Allahu ju kenaqt dhe juve, qe vertet beni nje pune te palodhshme qe shperblimet te pafundme ju dhasht Krijuesi i Gjithësis! T'falenderoj shum per komentin dhe fjalen e bukur qe padyshim buron nga zemra dhe gjithsesi zemra ime e pranoj.

Admin shkruajti:
Allahu ju shpërbleft vlla për këto fjalë shumë të mdhaja dhe këshilla shumë me vlerë na knaqe zemrën me këto tema si gjithmonë.Allahu qoft i kënaqur me ju.

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty
MesazhTitulli: Re: Zemrës së Plagosur melhem bëju tij   Zemrës së Plagosur melhem bëju tij Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zemrës së Plagosur melhem bëju tij
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: