islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty20%Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty7%Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty7%Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty7%Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty7%Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty7%Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty7%Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty37%Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
MesazhTitulli: Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit   Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptyFri 16 Dec 2011 - 11:13

Nëse e analizojmë qëllimin e ardhjes në këtë botë, do të shohim se çdo njeri që vjen këtu,dërgohet si anëtar për në xhennet.
Mirëpo,njeriu I cili është anëtar I xhennetit, pas ardhjes në këtë botë, mund të sprovohet me vështirësi dhe fatkeqësi nga më të ndryshmet.Udhëtimi për në botën tjetër do të bëhet, duke e paguar llogarinë për vendin (xhenentin) ku është bërë anëtar edhe atë duke treguar një durim dhe rezistencë të veçantë gjatë kësaj sprove….
Për fat të keq, kjo pjekuri e durimit dhe rezistencës,që mundëson kalimin e sprovës me sukses, nuk formohet vetvetiu tek njeriu.Kjo pjekuri mund të përfitohet vetvetiu tek njeriu.Kjo pjekuri mund të përfitohet vetëm me një iman (besim) të fuqishëm…
Andaj dhe në lutjen që e ka bërë Pejgamberi ynë (s.a.ë.s), duke iu referuar Zotit të të Gjithë Botëve I ka thënë këto fjalë: Zoti im, dëshiroj prej Teje një besim të fuqishëm që do të më mundësojë t`u rri ballë fatkeqësive dhe vështirësive të kësaj bote.Na I mundëso neve një besim të fuqishëm, me të cilin do të mundemi t`I përballojmë lehtë vështirësitë dhe fatkeqësitë!
Me këtë mund të nënkuptojmë se e vetmja rrugë për t`I përballuar fatkeqësitë dhe problemet e kësaj bote, kalon nga fuqia e besimit që e posedojnë një besim të palëkundur po zvoglohet kurse ndjenjat e durimit dhe të rezistencës po zgjerohen dhe këta njerëz nuk po rrëzohen lehtë pas fatkeqësive që I përjetojnë,por qëndrojnë fortë mbi këmbët e veta dhe vazhdojnë jetën e tyre në mënyrë të lumtur…
Personat të cilët nuk kanë mundur ta zhvillojnë besimin e tyre,edhe në një fatkeqësi më të vogël u duket sikur t`u ketë rënë e gjithë bota mbi kokë.Këta njerëz të dobët, të cilët nuk munden t`I durojnë shtypjet e sprovave kalimtare, menjëherë fillojnë që të ankohen dhe e kanë të vështirë që të drejtohen për ta fituar këtë sprovë duke thënë, “edhe kjo do të kalojë”, ashtu siç kalon çdo gjë.
Ja, mu këtu vijnë në shprehje shembujt e durimit dhe të rezistencës të atyre personave të cilët I kanë qëndruar fortë mbi këmbët e tyre, duke I përballuar të gjitha fatkeqësitë me fuqinë e besimit (imanit). Dy nga këta shembuj dua që t`I ndajë bashkë me ju.
Ju lutem dëgjoni këtë fuqi të durimit e cila vjen si pasojë e fuqisë së besimit, të cilën e përcjell Hazreti Imam Gazaliu…
Një nga skllevërit e çliruar të sahabesë Hazreti Huzejfe,Salimi, gjatë betejës kishte marrë shumë plagë të rënda dhe qëndronte I shtrirë në gjendje të alivanosur (fikët) mbi rërën përvëluese të shkretëtirës, me buzë të çara nga etja.
Pasi që një nga sahabet e sheh se në çfarë gjendje ishte Salimi,menjëherë ia zgjatë kirbasin me ujë.Më ka ngelur vetëm edhe pak ujë në kirbas,pije këtë dhe merr një frymë të rehatshme!
Salimi, I cili nuk kishte fuqi t`I lëviz a sbuzët, e mbyll gojën me dorë dhe duke I bërë shenjë me sy dhe me vetulla, I thoshte: “Jam me agjërim,nuk mund ta pi ujin që ma jep”.
Sahabet insistonin: Ti nuk mund ta vazhdosh agjërimin n ëkëtë gjendje se do të vdesësh,mere dhe pije këtë ujë!...Pas kësaj,Salimi u përgjigj në këtë mënyrë: Lëreni ujin në mburojën time.Nëse nuk ndërroj jetë, atëherë unë preferoj që të dal para Zotit me agjërim e jo pa agjërim!...Kështu salami ka refuzuar të pijë ujë

Allahu ju shperbleft per postimin.
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit   Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit EmptySat 17 Dec 2011 - 15:08

Salimi,momentet e fundit të jetës së tij,ishte përplot me plagë në trupin e tij.Mirëpo,këto plagë I kishte në trup dhe jo në shpirtin apo në zemrën e tij…Në zemrën dhe në shpirtin e tij, ai posedonte një besim aq të fuqishëm saqë ky besim e shpëtonte atë nga ndikimet dhe dhimbjet e plagëve që I kishte pësuar prej shpatave dhe bënte atë që të ndjehet I lumtur që do të dalë para Allahut me agjërim, saqë ai nuk e ndjente nevojën që të pijë ujin e ofruar.
Shembullin e dytë për atë se si mund të përballohen vështirësitë me fuqinë e besimit, e jep muxhtehidi I madh Hazreti Ahmed bin Hanbel…
Udhëheqësit e atëhershëm të shtetit e kishin burgosur Hazreti Ahmed bin Hambelin,për shkak se nuk u kishte dhënë fetva sipas dëshirës së tyre.Hazreti Imami,I cili ishte dobësuar shumë në podrumin përplot lagështitë burgut,më në fund përcillej në gjygj.Gjatë rrugës dëgjon një bërtimë prej njërit nga simpatizuesit e tij që ishin tubuar pranë rrugës:
Si do ta përballoj hoxha jonë mubareku një fatkeqësi të tillë, me një trup kaq të dobët?..
Muxhetidi I madh kthehet nga ana prej nga u dëgjua kjo bërtimë dhe në mënyrë e paralajmëron perosnin të cilit I vinte ekq për gjendjen e dobët të tij:
Ki kujdes!,I thotë Ahmed bin Hambel, sepse vështirësive dhe fatkeqësive që nuk kanë fund në këtë jetë, nuk mund t`u kundërvihemi me fuqinë trupore, por vetëm me fuqinë e besimit.Trupi I njeriut mund të jetë I dobët, por ajo që na mjafton është fuqia e besimit.Ai që posedon besim të fortë,posedon edhe guxim dhe dëshirë të plotë për të përballaur çdo fatkeqësi në jetë dhe nuk dorëzohet e nuk bie në dëshprim para vështirësive që I dalin.
Paralajmërimi I muxhetidit të madh se vështirësitë nuk mund të përballohen me fuqinë trupore,por vetëm me fuqinë e besimit, është një paralajmërim I mrekullueshëm që duhet çdo herë të qëndrojë në mendjen tonë.
Përballë fatkeqësive dhe vështirësive që nuk kanë fund në jetë, edhe ne duhet të bëjmë duanë që e kemi mësuar nga Prijësi ynë (s.a.ë.s):
Zoti im, ne jemi robër të dobët dhe nevojtarë,ndërsa dobësinë dhe nevojën tonë e dëshmojmë haptazi.Të lutem, mos na sprovo me fatkeqësi të tilla që do të jenë të vështira për t`I përballuar.Kurse para vështirësive me të cilat do na sproovsh, na kështu me lehtësi do t`I përballojë të gjitha fatkeqësitë! Të nesërmen: Fatkeqësia më e madhe që mund të ndodhë,është ajo që mund t`I vijë besimit (imanit)!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Vështirësitë mund të tejkalohen vetëm me fuqinë e Besimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: