islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Dëshmia e krokodilit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Dëshmia e krokodilit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Dëshmia e krokodilit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Dëshmia e krokodilit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Dëshmia e krokodilit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Dëshmia e krokodilit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dëshmia e krokodilit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dëshmia e krokodilit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Dëshmia e krokodilit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Dëshmia e krokodilit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Dëshmia e krokodilit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Dëshmia e krokodilit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Dëshmia e krokodilit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Dëshmia e krokodilit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Dëshmia e krokodilit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Dëshmia e krokodilit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Dëshmia e krokodilit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dëshmia e krokodilit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dëshmia e krokodilit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Dëshmia e krokodilit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Dëshmia e krokodilit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Dëshmia e krokodilit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Dëshmia e krokodilit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Dëshmia e krokodilit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Dëshmia e krokodilit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Dëshmia e krokodilit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Dëshmia e krokodilit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Dëshmia e krokodilit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Dëshmia e krokodilit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Dëshmia e krokodilit Empty96%Dëshmia e krokodilit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Dëshmia e krokodilit Empty0%Dëshmia e krokodilit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Dëshmia e krokodilit Empty0%Dëshmia e krokodilit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Dëshmia e krokodilit Empty0%Dëshmia e krokodilit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Dëshmia e krokodilit Empty1%Dëshmia e krokodilit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Dëshmia e krokodilit Empty2%Dëshmia e krokodilit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dëshmia e krokodilit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Dëshmia e krokodilit Empty
MesazhTitulli: Dëshmia e krokodilit   Dëshmia e krokodilit EmptyWed 14 Dec 2011 - 17:51

Transmetohet se
një gjahtar arab kishte kapur një ditë një krokodil toke, si ushqim për
familjen dhe fëmijët e tij. Përderisa ai ishte rrugës, ai papritmas kishte
përceptuar një grumbull të madh njerëzish dhe kishte pyetur për shkakun e këtij
grumbullimi. Njerëzit u përgjigjën: “Muhammedi, i biri i Abdullahut është këtu
dhe pretendon se është profet.” Arabi hynë me forcë në turmë, shkoi tek
Muhammedi dhe i tha: “O Muhammed, unë nuk do të besoj ty derisa ky krokodil të
të besoj”, dhe e hodhi krokodilin tek këmbët e Pejgamberit a.s., por ai
dëshironte të largohej, prandaj Pejgamberi a.s. thirri: “O zvarranik, afrohu”.
Kafsha u bind, duke iu përgjigjur me një gjuhë elokuente dhe të dallueshme i
tha: “Unë i pres urdhërat tua me kënaqësi.” Pejgamberi a.s. e pyeti: “Kë e
adhuron ti?”. Kafsha u përgjigj: “Unë adhuroj Allahun, froni i Tij është në
qiell ndërsa sundimi i Tij është në tokë, fuqia e Tij është në det, mëshira e
Tij është në parajsë, kurse dënimi i Tij është në ferr.” Rasulullahu a.s. e
pyeti: “Kush jamë unë!” Kafsha u përgjigj: “Ti je i Dërguari i Allahut në të dy
botërat dhe je vula e pejgamberëve, bekimet qofshin mbi ty. Kush të beson ty do
të jetë i shpëtuar, dhe kush të akuzon si i pavërtetë do të jetë i dënuar.” Kur
gjahtari i dëgjoi këto fjalët e krokodilit ai mori gishtin me mahnitje në mes
të dhëmbëve të meditimit, dhe tha: “Pas kësaj unë nuk dëshiroj asnjë dëshmi
tjetër për vërtetësinë tënde. Dëshmoj se nuk ka zot tjetër përveç Allahut, dhe
dëshmoj se ti je rob dhe i dërguari i Tij. Këtë profesion unë tani do ta bëjë
brenda dhe jashtë vendit. Betohem në Allahun se kur për herë të parë të jam
afruar ty, nuk kishte ndonjë fytyrë tjetër të cilën e urreja më shumë se ty,
tani. Sidoqoftë, të dua ty më shumë sesa sytë e mi, veshët, babanë, nënën dhe
fëmijët. Pejgamberi a.s. tha: “Falenderimi dhe lavdërimi i takon Allahut, i
Cili të udhëzoi në rrugën e drejtë.”Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dëshmia e krokodilit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: