islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Një lojë arabe Kurejsh EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Një lojë arabe Kurejsh EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Një lojë arabe Kurejsh EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Një lojë arabe Kurejsh EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Një lojë arabe Kurejsh EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Një lojë arabe Kurejsh EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një lojë arabe Kurejsh EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një lojë arabe Kurejsh EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Një lojë arabe Kurejsh EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Një lojë arabe Kurejsh EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Një lojë arabe Kurejsh EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Një lojë arabe Kurejsh EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Një lojë arabe Kurejsh EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Një lojë arabe Kurejsh EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Një lojë arabe Kurejsh EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Një lojë arabe Kurejsh EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Një lojë arabe Kurejsh EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një lojë arabe Kurejsh EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një lojë arabe Kurejsh EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Një lojë arabe Kurejsh EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Një lojë arabe Kurejsh EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Një lojë arabe Kurejsh EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Një lojë arabe Kurejsh EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Një lojë arabe Kurejsh EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Një lojë arabe Kurejsh EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Një lojë arabe Kurejsh EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Një lojë arabe Kurejsh EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Një lojë arabe Kurejsh EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Një lojë arabe Kurejsh Empty96%Një lojë arabe Kurejsh Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Një lojë arabe Kurejsh Empty0%Një lojë arabe Kurejsh Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Një lojë arabe Kurejsh Empty0%Një lojë arabe Kurejsh Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Një lojë arabe Kurejsh Empty0%Një lojë arabe Kurejsh Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Një lojë arabe Kurejsh Empty1%Një lojë arabe Kurejsh Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Një lojë arabe Kurejsh Empty2%Një lojë arabe Kurejsh Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Një lojë arabe Kurejsh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Një lojë arabe Kurejsh Empty
MesazhTitulli: Një lojë arabe Kurejsh   Një lojë arabe Kurejsh EmptyWed 14 Dec 2011 - 10:40

Një lojë arabe Kurejsh Quraish%2B%252801%2529
Loja Kurejsh sht nj loj 3D (një kohë reale strategji) Kemi ndjenjën se kjo lojë hedh dritë mbi faqet e ndritur të historisë arabe dhe islame në një metodë të re dhe të tërthortë. Kurejshitët bëjn përpjekje për të çliruar arsyen nga një botë të dominuar nga instinkti dëfrim. Ajo thjesht përpiqet të kthehet në dëfrim konstruktiv dhe jo destruktive të industrisë. Për fat të keq, shumica nga krijuesit e dëfrimit në botë anojnë për të injektuar doza në rritje nga elementet që e vrasin tërë njerëzimit duke përdorur një shumë egoiste, të dhunshme, stil seksual , të zakonshme, racore dhe materiale.

Pas mbarimit të livele të ndryshme të lojës kurejshitët, ju nuk do të fitoni një puthje nga një heroinë ose do të përdorin një armë shkatërruese, ose një makinë të shpejtë për rrënimin e të gjithave që do të vin në rrugën tuaj. Ju nuk do të ndryshoni edhe historinë. Por më tepër, ju do të keni një kuptim më të mirë të konceptit të kohës. Ajo që është më e rëndësishme akoma është që të kuptuarit e tillë është e shoqëruar me një kënaqësi tëmadhe. Kënaqësitë e tillë mund të duken apo të jenë të panjohura. Ju nuk keni nevojë për t'u shqetësuar, sepse ato ndjenja burojnë nga mendja juaj dhe jo nga instinkti juaj.
Muslimanët ishin të njëjta si pushtuesit tjerë të cilët kaluan në rrugët e botës?
Çfarë i bën ato të dallojn mbi të tjerët?
Si mund ata të bëhen pjesë e qytetërimit njerëzor edhe pse ata ishin absolutisht analfabetë?
Si mund ata tu takojn racave të ndryshme, kulturave dhe feve, ndërsa popujt në botë përpiqen të zhdukin njëri-tjetrin?
Si mund të mposhten dy perandoritë më të mëdha në botë dhe për të ndërtuar një shtet që ne ende jetojmë në të tashmen?
Ishin gjeneralët musliman, si Khalid Ibn al-Walid dhe Ebu baidah - i pëlqente Napoleonit dhe Aleksandrit që aspirojnë për të regjistruar ambiciet e tyre me shkronja nga gjaku dhe zjarri?

Pasi ti shkarkoni të gjitha l;inqet extractoni dhe instaloni pastaj lojën

Shkarko nga megaupload


Quraish.Arabic.Game.ISO.2010.part1.rar
Quraish.Arabic.Game.ISO.2010.part2.rar
Quraish.Arabic.Game.ISO.2010.part3.rar
Quraish.Arabic.Game.ISO.2010.part4.rar
Quraish.Arabic.Game.ISO.2010.part5.rar
Quraish.Arabic.Game.ISO.2010.part6.rar
Quraish.Arabic.Game.ISO.2010.part7.rar

Allahu ju shperbleft per postimin.
Një lojë arabe Kurejsh 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Një lojë arabe Kurejsh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Shkarkime (dowonload) :: Programe Islame-
Kërce tek: