islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty20%Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty7%Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty7%Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty7%Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty7%Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty7%Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty7%Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty37%Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..??

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
MesazhTitulli: Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..??   Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyTue 13 Dec 2011 - 22:44

Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..??

Një amerikan i moshuar mysliman, jetonte në një fermë në lindje të
maleve Kentaki (Kentucky) së bashku me nipin e tij. Çdo mëngjes, gjyshi
zgjohej herët në mëngjes, ulej në tavolinën e kuzhinës dhe lexonte
Kur’an. Nipi i tij, dëshironte të bëhej sikur ai dhe e imitonte atë në
të gjitha mënyrat e mundshme. Një ditë nipi e pyeti gjyshin: 'Gjysh,
kam provuar të lexoj Kur’an sikurse ti por nuk mund ta kuptoj atë, edhe
atë çfarë e kuptoj e harroj sapo ta mbylli librin. Çfarë të mira ka nga
leximi i Kur’anit?'

Gjyshi, me qetësi ndaloi së mbushuri stufën me qymyr dhe iu drejtua nipit:
...
'Merre këtë shportë të qymyrit, mbushe në lumë me ujë dhe m’a sjell
prapë!' Djaloshi veproi si i tha ai, por i tërë uji i rrodhi nga
shporta para se të vinte në shtëpi. Gjyshi qeshi dhe i tha:
'Duhet të ecësh pak më shpejt herën tjetër, e dua shportën me ujë. Nuk po provoni sa duhet dhe e dërgoi atë përsëri.
Kësaj radhe djaloshi vrapoi shpejt, por përsëri shporta ishte e zbrazët
para se të kthehej në shtëpi. Me gjysmë fryme i tha gjyshit se ishte e
pamundur të bartte ujë me shportë dhe shkoi ta merrte një kovë. Plaku i
tha: 'Nuk dua një kovë ujë, por dua një shportë ujë. Ti vetëm nuk
provon sa duhet', dhe doli jashtë ta shikonte djaloshin tek po provonte
përsëri.
Kësaj radhe, djaloshi e kuptoi se ishte e pamundur por
dëshironte t’i tregonte gjyshit të tij se edhe nëse do të vraponte sa
më shpejt që të mundte nuk do t’ia arrinte, uji do të rridhte para se
të kthehej në shtëpi.
Djaloshi, përsëri e zhyti shportën në lumë
dhe vrapoi shpejt, por kur arriti të gjyshi i tij shporta ishte e
zbrazët. Me gjysmë fryme tha: 'E sheh gjysh, është e padobishme'.
Plaku ia ktheu: 'Shikoje shportën'.
Djaloshi shikoi shportën dhe për herë të parë e vërejti se shporta
ishte ndryshe. Ishte transformuar nga një shportë e vjetër e ndyrë në
një shportë të pastër, brenda dhe jashtë. 'Bir, kjo ndodh kur e lexon
Kur’anin. Mund të mos kuptosh dhe të mos mbash mend asgjë, por kur e
lexon atë,do të ndryshosh brenda dhe jashtë. Kjo është puna e Allahut
në jetët tona'.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
MesazhTitulli: Re: Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..??   Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyMon 9 Jan 2012 - 12:25

Es-selamu alejkum Motër e nderuar Ummu Amar Tema juaj me të njejtin titull me të njejtën përmbajtje u fshi përshkak se kjo temë është postuar shumë kohë më parë nga Mr.Uzeir Ibrahimi e dyfishimi i temave nuk lejohet.

Përsëris para se të postoni një temë klikoni në Butonin Kërko që gjendet në ballin afër putonin Pyetsori dhe Antarët nëse tema që doni të postoni nuk gjendet në Forum atëherë e postoni nëse gjendet nuk e postoni sepse ajo temë që dyfishohet do të fshihet.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Ummu Amar
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Amar

Numri i postimeve : 98
Data e regjistrimit : 26/10/2011

Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
MesazhTitulli: Re: Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..??   Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyMon 9 Jan 2012 - 12:59

we alejkum selamun we rahmetullahu we berekatuhu ma beni hallall se nuk e dija qe eshte e postuar :S Allahu ju shperblefte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
MesazhTitulli: Re: Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..??   Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? EmptyWed 6 Nov 2013 - 15:47

Ky tregim ehste postuar qysh me pare nga  Vllau Mr.Uzeir Ibrahimi andaj u fshi postimi juaj moter rezarta ju lutem klikoni butonin kekro  dhe shkrunja  titulline temes para se ta postoni ne menyre qe mos dyfishohen gjerat  te postohen nga dy tre here.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty
MesazhTitulli: Re: Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..??   Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..?? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Përse e lexojm Kuranin arabisht pasiqe asnji fjal skuptojm nga ajo gjuh..??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: