islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty96%"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty0%"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty0%"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty0%"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty1%"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty2%"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
MesazhTitulli: "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet"   "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyMon 12 Dec 2011 - 12:01

Sipas një transmetimi të Buhariut, Rasulullahu a.s. ka thënë: "Përveç atyre që kthejnë shpinën, i gjithë umeti im do të futet në xhenet". Kur e pyetën:"Kush janë ata që kthejnë shpinën" - u përgjigj: "Ai që më bindet mua futet në xhenet, ai që ma kundështon, ka kthyer shpinën".

Xhabir bin Abdullahu r.a. tregon: "Kur ishte Rasulullahu në gjumë erdhën engjëjt. Njëri nga engjëjt i tha të tjerëve se Pejgamberi ishte duke fjetur. Një tjetër tha se sytë e Rasulullahut janë duke fjetur por zemra e tij është zgjuar. Më pas këta engjëj i kërkuan njëri-tjetrit të bënin një përngjasim rreth Rasulullahut

"Dikush ndërton një shtëpi dhe dëshiron të jap gosti në atë shtëpi. Dërgon lajmëtar gjithandej dhe jep lajmin e gostisë. Ata që i përgjigjen kësaj ftese futen në shtëpi dhe hanë nga ushqimet. Ata që nuk përgjigjen ndaj ftesës nuk futen në shtëpi dhe nuk hanë nga ushqimet e saj". Pastaj e shpejguan këtë më qartë që të kuptohej: "Shtëpia është Xheneti, ndërsa lajmëtari është Rasulullahu s.a.v.s." Ai që i bindet Muhammedit a.s. futet në xhenet. Ai që kundërshton atë e ka kundërshtuar Allahun"

A të ka ardh ftesa ty? Siguritsht se po. Andaj përse pret që të futesh në shtëpi, dhe të hash nga ushqimet e saj. Mos e kthe lajmëtarin e gostisë pa përgjigje dhe mos e kthe mbrapa por nderoj sikurse musafirin. Shumë njerëz e fyen këtë lajmëtar por ai iu ktheu BUZËQESHJE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
MesazhTitulli: Re: "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet"   "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyMon 12 Dec 2011 - 15:09

Umeti im Umeti im Umeti im -- merzi ----- All-llahu te shperblefte per kete postim te bukur....

Allahu ju shperbleft per postimin.
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
MesazhTitulli: Re: "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet"   "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" EmptyMon 12 Dec 2011 - 19:20

Allahu ju shperblefte i nderruar

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty
MesazhTitulli: Re: "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet"   "... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet" Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"... I gjithë ummeti im do të futet në xhenet"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: