islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty96%Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty0%Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty0%Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty0%Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty1%Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty2%Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty
MesazhTitulli: Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po)   Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySat 10 Dec 2011 - 10:37

VLERA E MËSHIRËS


Një ditë Abdullah bin Mubarek pa në në ëndërr dy engjëj që zbritën nga
qielli. Po flisnin me njëri-tjetrin:


-
Këtë
vit bënë Crying or Very sad 300 mijë veta. Asnjërit s’iu pranua haxhi. Abdullah bin Mubarek i
pyeti: “Asnjërit nga ato që erdhën nuk iu pranua”?


-

zonën e Damaskut jeton një njeri me emrin Ali bin Muafak, megjithëse s’ka
shkuar në Crying or Very sad, meqë ka bërë nijetin e haxhit i është pranuar haxhi dhe i është
bërë dhuratë sevapi i të gjithë haxhinjëve.


Kur u zgjova mendova të shkoj e ta
vizitoj këtë person. Shkova në Damask e kërkova dhe e gjeta. Kur ia tregova
atij ëndrrën që kisha parë, më tha:


-
Kam
tre vjet rresht që bëjn nijet të shkoj në Crying or Very sad. Këtë vit mblodha 500 akçe (lloj
paraje). Në momentin që po nisesha, gruaja dëgjoi erë mishi që vinte nga
fqinjët, dhe këmbënguli që të shkoja e të kërkoja një copë. Shkova kërkova, por
nuk ma dhanë. Më thanë: “Fëmijët kanë tre ditë që janë të uritur. Për këtë
arsye po pjekim një kafshë mishi i të cilësh është haram. Ne do të hajmë se e
kemi të domosdoshme, ndërsa për ju nuk është hallall që të hani.” Për këtë
arsye ia dhashë atyre sadaka të 500 akçet dhe nuk shkova në Crying or Very sad.”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) Empty
MesazhTitulli: Re: Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po)   Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) EmptySat 10 Dec 2011 - 14:14

Allahu ju shperblefte .... Ashtu eshte se kur ben mire ndihmon per Allah te kuhet sikur me pas kry haxhin .... Kot nuk thon disa qe haxhin edhe ktu e ben

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po) X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vlera e mëshirës (300 000 vetave nuk iu pranua haxhi, njërit po)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: