islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Dhurata e bukur e maturantit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Dhurata e bukur e maturantit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Dhurata e bukur e maturantit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Dhurata e bukur e maturantit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Dhurata e bukur e maturantit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Dhurata e bukur e maturantit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dhurata e bukur e maturantit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dhurata e bukur e maturantit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Dhurata e bukur e maturantit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Dhurata e bukur e maturantit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Dhurata e bukur e maturantit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Dhurata e bukur e maturantit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Dhurata e bukur e maturantit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dhurata e bukur e maturantit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dhurata e bukur e maturantit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Dhurata e bukur e maturantit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Dhurata e bukur e maturantit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Dhurata e bukur e maturantit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Dhurata e bukur e maturantit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Dhurata e bukur e maturantit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Dhurata e bukur e maturantit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Dhurata e bukur e maturantit Empty96%Dhurata e bukur e maturantit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Dhurata e bukur e maturantit Empty0%Dhurata e bukur e maturantit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Dhurata e bukur e maturantit Empty0%Dhurata e bukur e maturantit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Dhurata e bukur e maturantit Empty0%Dhurata e bukur e maturantit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Dhurata e bukur e maturantit Empty1%Dhurata e bukur e maturantit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Dhurata e bukur e maturantit Empty2%Dhurata e bukur e maturantit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dhurata e bukur e maturantit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Dhurata e bukur e maturantit Empty
MesazhTitulli: Dhurata e bukur e maturantit   Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 8 Dec 2011 - 17:36

Dhurata e bukur e maturantit

Një djalë i ri bëhej gati t’i mbaronte studimet. Për muaj të tërë ai
kishte admiruar një veturë të bukur sportive në një sallon automobilash dhe
duke e ditur se babai i tij pa problem mund t’ia blinte, i tha atij se ajo
ishte e tëra që e dëshironte për maturë. Derisa afrohej dita e diplomimit,
djaloshi priste të shihte shenjat se babai ia kishte blerë veturën. Ditën e
diplomimit, babai e ftoi atë në zyrën e tij të punës dhe i tha se ndihej shumë
krenar që kishte një djalë kaq të vyeshëm dhe itregoi se sa shumë e donte. Më
këtë rast, ia dhuroi të birit një kuti dhurate të mbështjellë bukur.
Kurreshtar, mirëpo paksa edhe i zhgënjyer, djaloshi e hapi kutinë dhe brenda pa
një Kur’an të dashur, të mbështjellë me lëkurë. I inatosur, e ngriti
zërin kundër babait duke i thënë: “Me të gjitha ato para që ke, po ma jep një
Libër të shenjtë?”. Doli me vrull nga shtëpia duke e lënë librin e shenjtë. Për një kohë bukur të gjatë ky nuk
kontaktoi më me të atin.


Kaluan
shumë vite dhe ky djalosh u bë një njeri shumë i suksesshëm në biznes. Ai
tanimë kishte një shtëpi të bukur dhe një familje të mrekullueshme. Mirëpo,
dikur iu kujtua se babai duhej të ishte plakur dhe se ndoshta duhej të shkonte
ta vizitonte. Nuk e kishte parë atë që nga dita kur diplomoi. Para se të
fillonte me përgatitjet për udhëtim, mori një telegram se babai i kishte
ndërruar jetë dhe se i kishte lënë testament krejt pronën e tij për trashëgimi
të birit.


Ky
duhej të shkonte menjëherë në shtëpi dhe të kujdesej për sendet që i kishte
lënë i ati. Kur mbërriti te shtëpia e të atit, papritmas zemrën e tij e kaploi
zija dhe keqardhja. Nisi të kërkonte letrat e rëndësishme të të atit dhe e
gjeti atë Kur’anin akoma ashtu të ri e të paprekur, mu ashtu siç ia kishte
dhuruar i ati me vite e vite më parë.


Me
lot në sy, e hap Kur’anin dhe fillon t’i shfletojë faqet e tij. Derisa lexonte
pjesë nga Kur’ani, çelësi i veturës ra nga një mbështjellës i lidhur për anën e
pasme të Kur’anit. Ai kishte një etiketë me emrin e shitësit, të njëjtit shitës
të veturës sportive të cilën ky e kishte shumë qejf atëkohë. Në etiketë ishte
shënuar data e diplomimit të tij si dhe fjalët “E PAGUAR”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Dhurata e bukur e maturantit Empty
MesazhTitulli: Re: Dhurata e bukur e maturantit   Dhurata e bukur e maturantit EmptyThu 8 Dec 2011 - 21:16

Prandaj gjithmone eshte e pelqyeshme qe gjerat te mos i marish me ngutje. Duhet me pare te bejsh durim sepse agimi eshte afer edhe pse neve ndoshta na duket shum larg.
Allahu te meshirofte vella per kete postim te mire!


Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Dhurata e bukur e maturantit Empty
MesazhTitulli: Re: Dhurata e bukur e maturantit   Dhurata e bukur e maturantit EmptyFri 9 Dec 2011 - 18:30

Amin, insh'Allah, na mëshiron të gjithë ummetin e Pejgamerit a.s.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Dhurata e bukur e maturantit Empty
MesazhTitulli: Re: Dhurata e bukur e maturantit   Dhurata e bukur e maturantit EmptyFri 9 Dec 2011 - 21:51

Selamu Alejkum i nderruar ...Allahu ju shperblefte per kte tregim kaq te bukur interesat dhe goxha me ka prek ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Dhurata e bukur e maturantit X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Dhurata e bukur e maturantit Empty
MesazhTitulli: Re: Dhurata e bukur e maturantit   Dhurata e bukur e maturantit EmptySat 10 Dec 2011 - 10:35

Elhamdulilah sa ekzistojnë qielli dhe toka, Dhurata e bukur e maturantit 61460 sa ekziston vetë qenia e njeriut, Dhurata e bukur e maturantit 61460 sa grimcat e ajrit, pikat e ujit, fletët e pemëve dhe qelizat e organizmave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Dhurata e bukur e maturantit Empty
MesazhTitulli: Re: Dhurata e bukur e maturantit   Dhurata e bukur e maturantit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dhurata e bukur e maturantit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: