islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty96%Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty0%Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty0%Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty0%Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty1%Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty2%Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Rrëfimet e agjentit anglez (mason)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Rrëfimet e agjentit anglez (mason) Empty
MesazhTitulli: Rrëfimet e agjentit anglez (mason)   Rrëfimet e agjentit anglez (mason) EmptyThu 1 Dec 2011 - 22:19

Se gjithmonë janë përpjekur dhe përpiqen të shkatërrojnë fenë islame, shoqëritë elite, këto akoma ekzistojnë. Më poshtë janë renditur disa nga detyrat që iu ishin ngarkuar agjentëve anglez nga shteti i tyre për të shkatërruar perandorinë Osmane. (Të treguara nga agjenti Harper)

1.- Botimi i librave që do të nxjerrin ngatërresa ndërmjet muslimanëve
2.- Të shpifnin kundër njerëzve të fesë në një mënyrë që t'i largonin të rinjtë nga feja e të mbeteshin injorantë.
3.- Të pengonin shtetin që të mos dënonte kusarët (piratët) dhe hajdutët si dhe t'i pajisnin ata me armë
4.- Të dobësonin ekonominë. Për të realizuar këtë gjë, duhej të shkatërronin qendrat e bamirësisë, të fundosnin anijet, të digjnin tregjet dhe të helmonin ujin e pijshëm.
5.- Të shpifnin për dijetarët. Disa prej agjentëve të dilnin të maskuar si dijetarë dhe të bënin gjëra të këqija
6.- Të përhapnin pijet, zinanë, kumarin dhe mishin e derrit. Këto gjëra në fillim t'i përhapnin tek krishterët, izraelitët, mexhusët e pastaj tek muslimanët.
7.- Të mundoheshin t'i largonin muslimanët nga adhurimet. Për të realizuar këtë, t'i fusnin njerëzit në dyshime duke thënë "Allahu nuk ka nevojë për ibadetet e njerëzve"
8.- Të fajësonin Islamin si fe e terrorit dhe prapambetjes
9.- T'i largonin fëmijët nga prindërit e kështu t'i linin ata pa edukimin e tyre
10.- Ta shtynin gruan në rrugë të ndryshme dhe ta bënin që ta hiqte shaminë nga koka. Kët◄ gjë në radhë të parë ta bënin me gratë që nuk ishin muslimane
11.- Të kufizonin lindjet dhe të vështirësonin martesat
12.- Të pakësonin qendrat e bamirësisë e të bënin të mundur që këto t'i kalonin shtetit

Harper thotë: "Sekretari i ministrisë angleze (pasi atëherë në kuadër të ambasadës angleze sot ka ezkzistuar ministria angleze) më dha një libër të përsosur. Aty shpjegoheshin të gjitha punët që duhet të kryenim. Sekretari më tha: Kemi edhe shumë njerëz që bëjnë po të njëjtën punë që bën ti. Deri tani këtë punë e bëjnë 5000 agjentë. Mendojmë që këtë numër ta rrisim deri në 100 000 agjentë. Kur të arrijmë këtë numër do të thotë se i kemi futur në dorë të gjithë muslimanët dhe shtetet muslimane... "

A ia kanë arritur? Mendimet i pres.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrëfimet e agjentit anglez (mason)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: