islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Loti qe su pa! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Loti qe su pa! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Loti qe su pa! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Loti qe su pa! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Loti qe su pa! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Loti qe su pa! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Loti qe su pa! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Loti qe su pa! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Loti qe su pa! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Loti qe su pa! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Loti qe su pa! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Loti qe su pa! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Loti qe su pa! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Loti qe su pa! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Loti qe su pa! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Loti qe su pa! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Loti qe su pa! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Loti qe su pa! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Loti qe su pa! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Loti qe su pa! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Loti qe su pa! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Loti qe su pa! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Loti qe su pa! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Loti qe su pa! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Loti qe su pa! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Loti qe su pa! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Loti qe su pa! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Loti qe su pa! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Loti qe su pa! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Loti qe su pa! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Loti qe su pa! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Loti qe su pa! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Loti qe su pa! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Loti qe su pa! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Loti qe su pa! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Loti qe su pa! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Loti qe su pa! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Loti qe su pa! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Loti qe su pa! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Loti qe su pa! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Loti qe su pa! Empty96%Loti qe su pa! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Loti qe su pa! Empty0%Loti qe su pa! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Loti qe su pa! Empty0%Loti qe su pa! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Loti qe su pa! Empty0%Loti qe su pa! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Loti qe su pa! Empty1%Loti qe su pa! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Loti qe su pa! Empty2%Loti qe su pa! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Loti qe su pa!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Loti qe su pa! Empty
MesazhTitulli: Loti qe su pa!   Loti qe su pa! EmptyWed 30 Nov 2011 - 11:57

Loti qe su pa! Untitl11

Brendësia e njeriut, ndjenja e madhe për…iu pa në sytë e mprehte dhe shikimin e tij të mërzitur.Erdhi në mes të natës në kasollen e tij të vogël në të cilën nuk kishte dëshirë të hynte.Me vete po pëshpëriste dhe qante një hall të madh.E kishte zakon që sa here hynte në shtëpi, në kasolle, afrohej pranë dritare. Asnjëherë nuk kishte arritur të hynte në të e të mos kishte rënë terri, pra pa u shfaqur yjet “në faqen modern të qiellit”
Qante, vazhdimisht qante! Të qarat e gjata e kishin kërrisur dhe I kishin dhënë një imazh pleqërie, apo ndoshta jot ë qarat!?
Shikoi majtas dritares, Brenda dhomës, pa shtratin e tij dhe një mbulesë prej pëlqhure të shtrenjtë që tani I kishte humbur shkëlqimi e bardhësia.Dikur ajo pëlhurë shkëlqente si diamant, por nuk bën as pesë pare.Shkoi në shtrat u ul dhe tha:
-Kush je ti?
-Unë jam Muharremi!
-Nga je? Nga ke ardhur? Çfarë kërkon këtu?
-Unë vij nga fushëgropa emadhe e Ballkanit.Kam ardhur për të punuar dhe…uli kokën dhe filloi të qante.
Përballë kishte derën në të cilën kishte hyrë e kishte dale plot njëzet vite të zeza rresht, që pot ë shkruheshin do të kalonte rekordin e veprave shkencore e artistike që janë shkruar deri më tani.
-Çka dhe?! Çka?! Fol?!
-Unë…,kam një hall.
-Unë kam më shumë halle se ti, prandaj m`u hiq qafe.
Dil jashtë!
Uli kokën dhe u kthye kah dera.Iu afrua derës, e hapi dhe doli.Shikoi lart dhe ndenji me shpresën se një udhëtim kohe do ta çonte në vendin ku për here tδ pare I kishte prekur balli.Nga malli u kthye Brenda, u shtri në shtratin e papastër dhe përsëri tha:
-E ç`hall ke o I shkretë!? Prapë u ktheve.Unë të përzura!
Çfarë burri je ti që kur del nga një derë për të mos u kthyer dhe prapë kthehesh?!Mburravec?! Unë moti kohë kam dale nga një derë dhe nuk jam kthyer, e as që kam nd0δrmend të kthehem.Në dashtë koha le të më kthejë!
Për njëzet vjet me radhë, për njëzet vite të plota, për njëzet vjet të zeza, ai fliste me veten kështu çdo natë e here here edhe duke I ngatërruar rolet. I fliste vetes dhe shante. Shpesh here një personazh e përzinte, për ta kthyer tjetrin në shtëpi, por, ai prapë kthehej në dhomë.
Djemtë I janë bërë burra, kanë fëmijë.Vajzat I janë martuar, I janë bërë gra,kanë fëmijë.Qante, qante I shkreti!
Buf….! Diçka në mendjen e tij.
Çfarë kam unë; pse më duket si kasolle I gjithë ky pallat?!Askush nuk është më I pasur se unë.Unë jam burrë e ndër të tjera jam shqiptar!
Ishtge një burrë I gjatë, me ballë të gjerë, me mustaqe në të cilat nuk kishte mbetur asnjë qime e zezë.Shpinë e përulur pranë pasurisë që nuk e gjeti, me unazat e kurrizit që I dukeshin mbi këmishë kush e di nga sa larg.Flokë të zbardhur nga malli, ballin plot rrudha, vetulla të përkulura po si kurrizi; asnjë bukuri rinore me vete, asnjë vlerë.
Një lajm I zi, I hidhur, ia ndërroi mendimin menjëherë;mendim ky se nuk e lë kasollen e Evropës për tu kthyer në shtëpi.I kishte vdekur gruaja por, si alamet patrioti që ishte e mbajti veten.E mbajti veten për të mos u poshtëruar prej vetes, sepse të tjerët qysh moti e kishin pshty në fytyrë.
Si çdo here që dilte e hynte në shtëpi, kasolle apo pallat, edhe herën e fudnit doli nga shtëpia me natë.Me kokën ulur…,qante…,asnjë pike loti në sy.Zemra I kalbej, por kësaj here kishte marrë edhe tiganin me vete

Allahu ju shperbleft per postimin.
Loti qe su pa! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Loti qe su pa! Empty
MesazhTitulli: Re: Loti qe su pa!   Loti qe su pa! EmptyWed 30 Nov 2011 - 12:20

Allahu ju shperblefte i nderruar ....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Loti qe su pa! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Loti qe su pa!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: