islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty96%Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty0%Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty0%Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty0%Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty1%Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty2%Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Empty
MesazhTitulli: Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !!   Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! EmptyTue 22 Nov 2011 - 11:57

Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Foshnja

Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !!

I Varfër I Shkëlqyeshëm Shkruar nga elbuhari

Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha:

"Doktor, kam një problem serioz dhe kam shumë nevojë për ndihmën tuaj! Foshnja ime nuk është as edhe 1 vjeç dhe unë jam përsëri shtatzënë. Unë nuk dua që të kem fëmijë kaq afër me njëri-tjetrin."

Mjeku i tha: "Në rregull, çfarë doni që të bëj?"Ajo tha: "Dua që t'i jepni fund shtatzënisë sime, dhe unë llogarisë në ndihmën tuaj rreth kësaj."

Mjeku mendohet për pak, dhe pas disa sekondash heshtje i thotë zonjës: "Mendoj se kam një zgjidhje më të mirë për problemin tënd. Madje është më pak e rrezikshme për ju. "

Ajo buzëqeshi, duke menduar se mjeku do të pranojë kërkesën e saj.

Pastaj ai vazhdoi: "Shikoni, në mënyrë që ju të mos kujdeseni për dy foshnje në të njëjtën kohë, le të mbysin këtë që mbani në krahë (fëmiun 1 vjec). Në këtë mënyrë, ju mund të pushoni ca kohë para se tjetri të lind. Nëse mbysim njërin prej tyre, nuk ka rëndësi se cili është. Nuk do të ketë rrezik për trupin tuaj nëse zgjedhni këtë që ke në duar."

Zonja ishte tronditur dhe tha: "Jo doktor! Sa e tmerrshme! Vrasja e një fëmije është krim! "

“E vërtetë”, u përgjigj mjeku. "Por ju duket se jeni dakord me këtë, kështu që mendova ndoshta do ishte zgjedhja më e mirë."

(Mjeku buzëqeshi, duke kuptuar se ai kishte arritur qëllimin e tij.)

Ai e bindi nënën se nuk ka dallim në vrasjen e një fëmije të lindur dhe një që është ende në mitër. Krimi është i njëjtë!


Së bashku ne mund të marrim pjesë në shpëtimin e jetërave të çmuara!

Allahu thotë: “Kush vret një njeri pa të drejtë, sikur ta kishte vrarë gjithë njerëzimin. E, kush bëhet shkak që dikush të jetojë, është sikur ta kishte shpëtuar gjithë njerëzimin.”

Allahu ju shperbleft per postimin.
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Një grua që deshi ta mbysë fëmiun e saj !!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: