islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty96%Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty0%Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty0%Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty0%Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty1%Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty2%Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mergimzm
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 8
Data e regjistrimit : 08/11/2011
Mosha : 30
Nacionaliteti-Sheti : Prizren

Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Empty
MesazhTitulli: Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz?   Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? EmptyMon 14 Nov 2011 - 18:58

Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz?
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz? Nama2-300x100
-Përgjigje: Besimtari dhe besimtarja kan detyre te falin namazin me qetesi te plote zemre dhe te heqin dore nga levizjet e kota, pasi qetesia e zemres eshte nga kushtet e namazit, ashtu siq vertetohet ne hadithin:.Pejgamberi a.s ka urdheruar te perseris faljen e namazit burrin qe nuk e fali namazin me qetesi. Sipas ligjit islam te fes eshte obliguar gjdo musliman qe namazin ta fal me perkushtim, me respekt e veqante qe i takon namazit dhe i perqendruar tersisht me zemer se gjendet ne audience te te madhit Allah, ashtu siq thote Allahu xh.sh:
“Me te vertete kan shpetuar besimtaret!Ata qe jan perulur e te kujdes’shem ne namazin e tyre”. (El-Muminun~1-2)

Autor: Shejh Abdul Aziz Bin Baz

UebFaqja: www.ZeriMusliman.info
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zerimusliman.info/
 
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Namazi-
Kërce tek: