islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty96%Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty0%Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty0%Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty0%Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty1%Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty2%Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mergimzm
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 8
Data e regjistrimit : 08/11/2011
Mosha : 30
Nacionaliteti-Sheti : Prizren

Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Empty
MesazhTitulli: Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion?   Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? EmptyMon 14 Nov 2011 - 18:51

Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion? Genjeshtra3

Pyetje:Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion?

Pergjigje: Muslimani qe udheton me avion ka detyr te fal namazin sapo te hyj koha e faljes dhe te falet sipas mundesive qe ka. Nese eshte e mundur, le te falet ne kembe, ne ate menyr qe te bej edhe ruke edhe Razz, por nese nuk e ka kete mundes, le te falet ndenjur, aty ku eshte, ne ndenjesen e avionit.
Allahu thot: “Ruhunu ( nga deshkimi ) i Allahut sa te keni mundesi”(Et-tagabun:19)
Gjithashtu Argument i kesaj eshte edhe fjala e Pejgamberit s.a.w.s: “Fale Namazin ne kembe! nese nuk mundesh, fale ndenjur (ulur ) dhe nese nuk mund te falesh as ulur atehere falu shtrire”(Buhariu)

Burimi: Mozik Pyetjesh , Www.ZeriMusliman.Info

Autor:Shejh Abdul Aziz Bin Baz

Perktheu:Fatlum Ismajli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zerimusliman.info/
 
Si do ta fal Muslimani namazin ne Avion?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Namazi-
Kërce tek: