islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty20%Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty7%Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty7%Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty7%Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty7%Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty7%Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty7%Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty37%Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Amar
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Amar

Numri i postimeve : 98
Data e regjistrimit : 26/10/2011

Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
MesazhTitulli: Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:    Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 11 Nov 2011 - 11:13

Gratë besimtare të kësaj bote janë më të privilegjuara se hyritë e Xhennetit
për këto arsye:"Ne jemi falur,kurse ato jo.Ne kemi agjëruar,kurse ato jo.
Ne kemi marrë abdes,kurse ato jo.Ne kemi dhënë lëmoshë,kurse ato jo.”
Aishja thotë se me këtë gratë besimtare të kësaj bote do t'i mundin hyritë e
Xhennetit.
Përgëzim për to:Ato do të jenë Mbretëreshat e Xhennetit !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admine-Meli
Administrator
Administrator
Admine-Meli

Numri i postimeve : 160
Data e regjistrimit : 20/09/2011
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
MesazhTitulli: Re: Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:    Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 11 Nov 2011 - 12:43

heu habi king

Allahu ju shperbleft per postimin.
I love you Mos u merzit nese te tjeret flasin keq per ty,sepse edhe bletat sulmojne gjithmone lulen me te bukur !... I love you
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven www.islamieshtedrit.com Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
MesazhTitulli: Re: Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:    Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  EmptyFri 11 Nov 2011 - 15:26

Allahu ju shperblefte juve ..
dhe inshalla ka akoma keshtu lloj grash qe i bojne kto kushte se ne ditet e sodite vallai veshtir ti gjejsh ... tani per tani grat e tona i shef me shume naper ahenge duke be thashethenme

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty
MesazhTitulli: Re: Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:    Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:  Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Transmetohet se Aishja r.a ka thënë se:
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: As`habët r.a-
Kërce tek: