islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty96%Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty0%Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty0%Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty0%Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty1%Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty2%Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty
MesazhTitulli: Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ...   Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 10 Nov 2011 - 9:52

Selamu Alejkum ....

Kam nje hall...dhe kujt i tregoj se beson askush
...para ca kohe kam pas ne trup gjinde ( subhanAllah) 13 sipas hoxhes qe me ka tregu ...nejse kto gjera i dini besoj dhe vet se cka kam heq ...
...mirpo tani prap kohen e fundit nuk ndihme mire ..zakonisht naten me dalin njerz te vdekur me sulmojne ne gjume ..degjoj zera here pas here duke thirr emrin time ..pastaj naper dhoma ka shkoj nje tesh bije praptohet dicka ....Tash kan fillu dhe rrobat te me humben , sa nje rrob me humbet dhe pastaj me vjen prap ke dollapi ashtu e lame dhe e hekurost ...tani per momentin nuk ikam ne shpi ...

Sdi cka te bej te ndrejtohm ke ndonje psikolog apo ke ndonje hoxh ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Empty
MesazhTitulli: Re: Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ...   Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... EmptyThu 10 Nov 2011 - 16:38

Kurimi me Rukje nga Kurani dhe SunetiPrezenton, Sabri SELMANI
Gjermani


Kurani eshte sherim per besimtaret. Allahu i Madheruar thote: "Thuaj: “Ai (Kurani) është udhërrëfyes dhe shërim për besimtarët”. Por ata që nuk besojnë, janë të shurdhër dhe të verbër, njësoj si të thirreshin prej vendeve të largëta." [Fussilet, 44]

Dhe thote: "Ne shpallim nga Kurani atë që është shërim dhe mëshirë përbesimtarët e që mohuesve keqbërës u shton vetëm humbje." [El Isra, 82].

Allahu nuk ka zbritur nga qielli ndonje sherim me te dobishem, me gjitheperfshires, me madheshtor dhe me efektiv per heqjen e semundjes se sa Kurani, i cili eshte sherim per zemrat nga semundja e injorances, e dyshimit, e pasigurise, etj. Do te mjaftonte vetem surja "El Fatiha" per t'u kuruar me te nga çdo semundje e shpirtit dhe e trupit, nese njeriu do ta praktikonte ashtu si duhet kurimin me te. Si behet kjo? Dije se te gjitha ajetet qe lexohen per sherim, lutjet dhe rukjet e ndryshme qe kane ardhur ne Kuran dhe Sunet, jane te dobishme dhe sheruese ne vetvete, por megjithekete ato kerkojne pranim nga zemra dhe vendosmeri te forte nga i semuri.Me fjale te tjera, njeriu duhet ta lidhe zemren e tij me Krijuesin e saj, t'i lutet vetem Atij qe ta sheroje ate, dhe te jete i bindur se sherimi eshte ne Dore te Allahut, dhe nga ilaçet me te mira per sherim eshte Libri i Allahut. Duke qene se zemra i nenshtrohet Allahut dhe e pranon kuren me Librin e Tij, dhe njeriu ka vendosmeri te forte ne kurimin me Librin e Allahut dhe me lutjet pejgamberike, atehere njeriu sherohet me sherim te plote nga Allahu i Madheruar, sepse ne kete rast ka ndodhur ajo qe ka thene Pejgamberi (salallahu alejhi ue selem): "Për çdo semundje ka ilaç, dhe nese qellohet ilaçi i semundjes, njeriu sherohet me lejen e Allahut." [Muslimi, 2204].Muslimani duhet te lexoje sa me shume Kuran, ose te degjoje sa me shume Kuran nese nuk mund te lexoje, dhe te perpiqet sa me shume qe te mesoje te lexoje Kuranin arabisht, sepse keshtu ai ruan veten dhe shtepine tij nga çdo e keqe dhe e lidh ate me Allahun e Madheruar, dhe keshtu nuk mbet me vend per te keqen, as per stres e as per semundje, as per magji e as per xhin, por vetem per engjej e per hajer, e Allahu eshte Ai i cili e ka ne dore suksesin, prandaj lutjuni Allahut sa me shume.Nuk duhet te kete shtepi muslimani qe te mos degjohet Kuran çdo dite ne te, por ata qe kane shqetesime te ndryshme duhet te degjojne patjeter Kuran, dhe veçanerisht keto ajete qe perfshihen ne ate qe quhet "Rukje e ligjshme ne Islam".Allahu i ruajte muslimanet nga çdo e keqe e njerezve dhe xhineve, dhe i sherofte nga çdo semundje!
Vetem me ndihmen e Zotit arrihet qellimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ... Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Hallin tim e ndaj me ju ..Per Hoxhen e nderuar ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: