islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty96%O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty0%O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty0%O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty0%O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty1%O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty2%O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Amar
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Amar

Numri i postimeve : 98
Data e regjistrimit : 26/10/2011

O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje Empty
MesazhTitulli: O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje   O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje EmptyTue 1 Nov 2011 - 11:32

Thotë Profeti (salallahu alejhi ue selem):“Nese renqëthet lekura e robit nga
frika prej All-llahut të Madheruar, zhvishen prej tij mekatet ashtu sic
zhvishen nga pema gjethet e thata të saj”.
Thotë All-llahu i Madheruar në një hadith Kudsij:“Pasha krenarine Time,
dhe Madherine Time, nuk bashkoje tek një rob dy frika dhe dy siguri.
Ai që nuk ka frike prej Meje (është i sigurt) në dunja e friksoj atë ditën
e gjykimit,dhe atë që me ka frike në dunja e beje të ndihet i sigurt ditën
e gjykimit”.Dhe thotë Profeti (salallahu alejhi ue selem):
“Dy sy nuk i kape zjarri kurre:Syrin që qan prej frikes se All-llahut,e një
sy që qëndron vigjilent për të ruajtur në rrugen e All-llahut”. O Allah o zoti
im!NA fal mekatet dhe gabimet e bera dhe te pa bera, te dishme dhe te
pa dishme,ato se i kami be haptas dhe fshehurazi,dhe ato se i dine vetem ti.
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska
kush qe Na meshiron dhe fal pos teje...AMIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
O Allah nga ti kerkoj falje dhe meshire,nese ti nuk Na fal dhe meshiron ska kush qe Na meshiron dhe fal pos teje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Hadith :: Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s-
Kërce tek: