islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty20%Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty7%Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty7%Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty7%Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty7%Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty7%Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty7%Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty37%Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
MesazhTitulli: Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin)   Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySun 30 Oct 2011 - 15:53

[youtube][/youtube]

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
hixhabi
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 99
Data e regjistrimit : 06/09/2011
Nacionaliteti-Sheti : ne token shqiptare

Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
MesazhTitulli: Re: Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin)   Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySun 30 Oct 2011 - 16:34

BAREKALL-LLAHU FIKKUM!!

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
MesazhTitulli: Re: Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin)   Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) EmptySun 30 Oct 2011 - 18:01

Allau e bekoft dhe e meshirofte ....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty
MesazhTitulli: Re: Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin)   Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ju pershendes gjithe juve me kete Ilahi te bukur kenduar nga Ilaz Salihi(Admin)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video Ligjerata nga youtue-
Kërce tek: