islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Tregimi i nje vajze! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Tregimi i nje vajze! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Tregimi i nje vajze! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tregimi i nje vajze! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tregimi i nje vajze! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tregimi i nje vajze! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregimi i nje vajze! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregimi i nje vajze! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tregimi i nje vajze! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tregimi i nje vajze! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tregimi i nje vajze! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tregimi i nje vajze! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tregimi i nje vajze! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tregimi i nje vajze! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tregimi i nje vajze! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tregimi i nje vajze! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tregimi i nje vajze! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregimi i nje vajze! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregimi i nje vajze! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tregimi i nje vajze! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tregimi i nje vajze! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tregimi i nje vajze! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tregimi i nje vajze! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tregimi i nje vajze! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tregimi i nje vajze! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tregimi i nje vajze! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tregimi i nje vajze! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tregimi i nje vajze! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tregimi i nje vajze! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Tregimi i nje vajze! Empty96%Tregimi i nje vajze! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Tregimi i nje vajze! Empty0%Tregimi i nje vajze! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Tregimi i nje vajze! Empty0%Tregimi i nje vajze! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Tregimi i nje vajze! Empty0%Tregimi i nje vajze! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Tregimi i nje vajze! Empty1%Tregimi i nje vajze! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Tregimi i nje vajze! Empty2%Tregimi i nje vajze! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tregimi i nje vajze!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Tregimi i nje vajze! Empty
MesazhTitulli: Tregimi i nje vajze!   Tregimi i nje vajze! EmptyMon 10 Oct 2011 - 19:09

Ndodhe qe nuk do te mund te flesh pas dëgjimit te këtij tregimi, do te qashe gjate dhe do te pikëllohesh për këtë vajze, vajze 16 vjeçare.
Shoqja e saj i kishte thënë: Cfarë mendon, te drekojmë pas provimit?
Tha vajza: Nuk ka gjë te keqe.
………………………………
Hipën bashke ne veturën, te cilën e ngiste vozitësi.
Vajza thotë: Nuk kam mundur te hetoje asgjë, vetëm atëherë kur vetura kishte kaluar zonën e banuar dhe kishte ndalur tek një zone e madhe bujqësore, e cila kishte derën e hapur. Na detyroi vozitësi te hymë brenda kur ja pashe një ndërtesë përpara. Kjo nuk qe shume e çuditshme se qe grumbulli i madh i te rinjve, te cilët e hapen derën e veturës dhe me nxirren jashtë. Me futen brenda shtëpisë ku qava e bërtita aq sa kisha fuqi. Por…por askush nuk me dëgjonte. Aty kishte je grumbull vashash djemsh.
Fillova te ndihem frikësuar, e mërzitur dhe e pikëlluar… Cfarë është duke ndodhur këtu? Ku jam unë? Kush janë këta? Cfarë do te me bëjnë?
Pyetje te shumta, te cilat me endeshin ne kokën time brenda sekondave te pakte, por nuk iu gjeja dot përgjigje.
Para vajzave pashe shume gota te çuditshme, për te cilat isha e bindur se ishin gota rakie keshtuqe me dhune unë dhe vajzat pimë raki duke u dehur dhe humbur vetëdijen.
Pas kësaj ata kishin hequr rrobat e mia dhe kishin kryer krimin, i cili qan qiejt e tokat…
A ke ide se çfarë do t’i pengonte ata? Kush do ta ruante nderin dhe moralin tim?
Me rrodhen lotët… mu thye zemra… për disa çaste te shkurtra me humbi nderi dhe përfundoi jeta ime…
Nuk isha vetëm unë por edhe vajza tjera, te cilat e shijuan këtë shije te hidhet. Natyrisht se tere ky krim ishte i shoqëruar me xhirim kamere, qe te jete si parathënie e një skene te mëpasshme.
…………….
U ktheva por e vdekur…Po e vdekur… humba nderin dhe moralin tim.
O Allah! A është e vërtet kjo qe ka ndodhur apo unë jam vetëm ne ëndërr? U ktheva por ah “Sikur te vdisja me pare te isha harruar”.
U ktheva por me lot, me lotët e nderit, lotët e pikëllimit dhe dëneset e plagëve…
A ke ide se si mund ta jetoje pjesën e mbetur te jetës? A ke ide se si mund ta shijoj kenaqesine e gjumit? Si do te martohem dhe te jem nuse beqareshe?
Mu zgjat pikëllimi por pas ca ditësh telefoni cingëroi… E kapa telefonin kur ja dëgjova zërin e djaloshit, i cili shkatërroi jetën time, duke me kërcënuar me xhirimet qe i kishte bere…
Qava por ai ishte kriminel i pafytyre dhe i pabese, te cilit i kishin humbur ndjenjat njerëzore duke mos patur dert tjetër përveç prostitucionit…
A mund te me tregosh: Kush me ndihmon ndaj tyre? Kush do te ma ruaje nderin tim dhe te vajzave tjera?
Vëlla! Mos me harro ne dua sepse unë gati sa nuk kam vdekur, madje vdekja për mua është me e mëshirshme sesa jeta…

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Tregimi i nje vajze! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tregimi i nje vajze!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: