islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty96%Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty0%Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty0%Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty0%Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty1%Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty2%Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
fidi
Vizitor
Anonymous


Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty
MesazhTitulli: Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve?   Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySat 8 Oct 2011 - 21:23

Kisha   me bo ni pytje rreth
emrave katolik apo musliman kombetar apo musliman me   mi   sqaru a
esht haram ti vihet djalit emri sipas emrave me tradit shqiptare nese
po? pse nuk lejohet mu ngjit emra italian nese jo? a veq emrat arab jan
emra islam flm... allahu na falt te gjith muslimanet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? Empty
MesazhTitulli: Selam   Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve? EmptySun 9 Oct 2011 - 19:07

Selam
Un do te mundohem te te jap pergjigje ne kenveshtrimin Islam.
Si obligim i prinderve ndaj femis se tyre eshte qe se pari te emrtojm ata me emra Islam, nuk them emra arab por emra Islam, dhe mundet edhe emra shqip qe kan kuptim te mire, sepse Muhammedi a.s. thot "Emertoni femijt tuaj me emra te bukur" pra nuk thot arab por me kuptoim te buku dhe poashtu thot "Ne diten e gjikimit do te thireni perpara Allahut xh.sh. me ato emra qe i keni psaur. Sa i takon emrit Italian ose Amerikan poqese eshte amerikan Musliman po, por poqese eshte shqiptar perse kesisoj emrash???!!
Mundet edhe emra kombtar si p.sh. emri i legjendarit Adem e Hamz Jashari Naimit etj etj.
Mos te harojm se neve kemi edhe shqiptar qe ja katolik por perkundrazi ata me sad i un skan emrtu emrat e femijve me Adem ose Hamz Jashari. Dhe fal Zotit ne kemi edhe shum emra qe ja vlen ti mertojm femijt tan me ata emra.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje hoxhës në lidhje me emërtimin e fëmijëve?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: