islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty20%Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty7%Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty7%Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty7%Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty7%Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty7%Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty7%Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty37%Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kjo vajz më takon mua...!!!!???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
MesazhTitulli: Kjo vajz më takon mua...!!!!???   Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyTue 27 Sep 2011 - 17:36

Tregohet se një djalë i tha babait të vet:
"Unë dua të martohem me një vajzë të cilën e kam parë,
dhe më pëlqen bukuria e saj dhe bukuria e syve të saj."

Ai u përgjigj me gëzim dhe i lumtur: "Ku është kjo vajzë, që të shkojmë e ta fejoj me ty?"
...
Kur babai shkoi dhe e pa vajzën, i impresionuar nga çfarë pa, i tha djalit të tij: "Dëgjo biri im kjo vajzë nuk është për nivelin tënd, dhe nuk është e përshtatshme për ty. Kjo vajzë meriton një njeri me përvojë në jetë, dikush si unë!"

U habit djali nga fjalët e babait të tij, dhe i tha: Jo, kurrsesi o baba, unë kam për ta marrë dhe askush tjetër!"

Dhe filloi sherri...

Menjëherë shkuan në stacionin me të afërt të policisë për t'a zgjidhur problemin e tyre.
Kur zyrtari e dëgjon historinë e tyre, u tha: "Po silleni edhe vajzën, dhe ta pyesim atë, se cilin do donte prej atyre dyve, djalin apo babain!"

Kur e pa oficeri, u josh nga bukuria e saj, dhe i impresionuar u tha:
"Kjo nuk është e përshtatshme për ju, por për një person të shquar të vendit, si unë!"

Dhe nisi shamata përsëri mes të treve...

Dhe shkoi llafi deri tek Ministri ..
Kur e pa edhe ministri tha: "Po kjo qenka vetëm për ministër, një njeri të lartë, si unë!"

Dhe përsëri kundërshtuan njëri-tjetrin, duke e ngritur çështjen deri sa shkuan tek Princi i vendit. Kur arritën atje, ai u tha: " Ua zgjidh unë problemin tuaj...Silleni vajzën...

Kur ai e pa, Princi tha: Po kjo nuk është për ju, kjo është vetëm për një Princ, si unë!"

Dhe filloi edhe nje herë sherri...

Atëherë vajza u tha: "Unë kam një zgjidhje!
Ju do të konkuroni duke më ndjekur mbrapa për të me kapur, ai i cili më kap i pari do martohet me mua!"

Dhe në fakt ashtu u bë, ajo filloi të vrapojë dhe të pestët filluan të vraponin pas saj, i riu dhe i ati, oficeri, ministri dhe princi...

Dhe menjëherë sapo ata filluan të vraponin pas saj, ranë të pestët në një gropë të thellë. Sipër tyre i shikon vajza dhe u thotë:

"A e dini se kush jam unë??

Unë jam Dynjaja*...

Unë jam ajo pas së cilës po bëjnë gara të gjithë njerëzit për të më marrë! Kështu ata e lanë Fénë e tyre, derisa të bien në gropën time të varrit. E kur të bien në të, kurrë nuk do të fitojnë më..."

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kjo vajz më takon mua...!!!!??? Empty
MesazhTitulli: Re: Kjo vajz më takon mua...!!!!???   Kjo vajz më takon mua...!!!!??? EmptyThu 23 Feb 2012 - 21:02

Kjo temë është postuar shumë kohë më parë nga Mr.Uzeir-Ibrahimi andaj tema e motrës Mirsia fshihet pasi që është përsëritur dhe luteni kërkoni në butonin Kërko para se të postoni.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kjo vajz më takon mua...!!!!??? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Kjo vajz më takon mua...!!!!???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: