islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Sa peshon lutja EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Sa peshon lutja EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Sa peshon lutja EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sa peshon lutja EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sa peshon lutja EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sa peshon lutja EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sa peshon lutja EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sa peshon lutja EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sa peshon lutja EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sa peshon lutja EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sa peshon lutja EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sa peshon lutja EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sa peshon lutja EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sa peshon lutja EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sa peshon lutja EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sa peshon lutja EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sa peshon lutja EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sa peshon lutja EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sa peshon lutja EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sa peshon lutja EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sa peshon lutja EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sa peshon lutja EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sa peshon lutja EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sa peshon lutja EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sa peshon lutja EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sa peshon lutja EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sa peshon lutja EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sa peshon lutja EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sa peshon lutja EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sa peshon lutja EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sa peshon lutja EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sa peshon lutja EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sa peshon lutja EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sa peshon lutja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sa peshon lutja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sa peshon lutja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sa peshon lutja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sa peshon lutja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sa peshon lutja EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sa peshon lutja EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Sa peshon lutja Empty96%Sa peshon lutja Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Sa peshon lutja Empty0%Sa peshon lutja Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Sa peshon lutja Empty0%Sa peshon lutja Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Sa peshon lutja Empty0%Sa peshon lutja Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Sa peshon lutja Empty1%Sa peshon lutja Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Sa peshon lutja Empty2%Sa peshon lutja Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sa peshon lutja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
hixhabi
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 99
Data e regjistrimit : 06/09/2011
Nacionaliteti-Sheti : ne token shqiptare

Sa peshon lutja Empty
MesazhTitulli: Sa peshon lutja   Sa peshon lutja EmptyTue 13 Sep 2011 - 13:07

Nje grua e varfer, e veshur keq,shkoi ne dyqan.Ajo i shpjegoi shitesit se i shoqi ishte i semure dhe nuk mund te punonte dhe se femijet e saj nuk kishin se cfare te hanin.Nese ai do t'ia jepte ushqimet,ajo do t'ia sillte parate sapo ti kishte.Shitesi e perbuzi dhe i kerkoi qe te largohej nga dyqani,pasi ajo nuk kishte nje llogari ne dyqanin e tij.Ne dyqan ndodhej dhe nje klient qe e degjoj biseden.Ai u afrua dhe tha se do te pergjigjej per nevojat e familjes se saj.Shitesi e pyeti:"A e ke listen e ushqimeve?".Po",u pegjigj ajo."Mire",tha ai,"vendose listen ne peshore dhe sa te peshoje lista,aq ushqime do te jap."Ajo ngurroi per nje cast,pastaj nxori nje cope leternga canta dhe e vuri ne peshore.Shitesi dhe Klienti u habiten kur peshorja u anua.Ata nuk po u besonin syve.Shitesi filloi te vinte ushqime ne anen tjeter te peshores.Por peshorja nuk po ekuilibrohej dhe ai vazhdoi te vinte edhe me ushqime,derisa peshorja nuk mund te mbante me.Ne fund,shitesi e mori copen e letres nga peshorja dhe e shikoi me habi.Nuk ishte liste ushqimesh,por nje lutje ku shkruhej:"Zoti im!Ti i di nevojat e mia dhe po le gjithcka ne doren Tende."Shitesi ia dha gruas ushqimet qe kishte mbledhur dhe qendroi i heshtur.Gruaja e falenderoi dhe u largua.Klienti pagoi faturen dhe tha:"Ia vlejti cdo qindarke."Vetem Zoti e din sa peshon nje lutje.

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
besiminezemer
Motrat islame
Motrat islame
besiminezemer

Numri i postimeve : 141
Data e regjistrimit : 06/09/2011

Sa peshon lutja Empty
MesazhTitulli: Re: Sa peshon lutja   Sa peshon lutja EmptyWed 14 Sep 2011 - 9:32

allahu ta shperblefte moj moter e ndershme se lutja drejtuar allahut kurr nuk kthehet mbrapa. ALLAHU thote ne qofte se robi im me lutet do ti jep.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sa peshon lutja Empty
MesazhTitulli: Re: Sa peshon lutja   Sa peshon lutja EmptyWed 14 Sep 2011 - 10:09

Allahu ju shpërbleft për postimet por ju kisha lutur qe mos i postoni gjitha temat tek hadithi i dites pasi cdo teme ka rubriken evete nese eshte tregim islam postonja tek tregimet islame me poshte ehste tek forumi pergjithshem nese eshte poezi postonja tek poezi islame , nese eshte teme postonja tek temat islame se krijohet shume tollovi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sa peshon lutja 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Sa peshon lutja Empty
MesazhTitulli: Re: Sa peshon lutja   Sa peshon lutja Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa peshon lutja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: