islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty96%Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty0%Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty0%Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty0%Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty1%Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty2%Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Empty
MesazhTitulli: Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri   Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri EmptyMon 5 Sep 2011 - 16:01

Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri Njeriu-ulur-ne-shkemb-264x94

Ibrahim Et’hemi, një ditë, tek po ecte, në rrugë pa një gurë , në të cilin ishte shkruar: „Ktheje dhe lexo“. Kur e ktheu, lexoi këtë citat:

„Në qoftë se nuk vepron sipas atyre që ke mësuar, atëherë pse dëshiron t’i mësosh ato gjëra që nuk i di“.

Ibrahim Et’hemin këto fjalë e prekën shumë.

Me këtë rast i nxori këto fjalë, që për ne sot do të ishin shumë domethënëse dhe të dobishme. Ai tha: „O Zot, ai që të njohu, nuk të njohu siç duhet, po ku mbet puna e atij që nuk të njohu fare.“

Ai pas këtyre fjalëve qau, e qau… e zemra iu mbush me përkujtim ndaj së Vërtetës.

(Breziiri)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Ibrahim Et’hemi dhe mesazhi që mori nga guri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: