islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty96%Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty0%Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty0%Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty0%Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty1%Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty2%Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty
MesazhTitulli: Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!!   Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 31 Aug 2011 - 12:09

Selamu Alejkum !

Kisha nje pyetje per hoxhen e nderuar ....

Tash asgjerimi qe eshte te mbash 6 dite mbas Fiter Bajramit ..mund te me shpjegoni :
A eshte e lejushme te agjeroj kto 6 dite ramazan ama me te nderpreme ? p.sh. nje dite po nje dite jo etj etj
Dhe
Nese kto 6 dite i agjeroj a duhet te agjeroj per borxhin qe e kam ( pra kam borxh 5 dite ramazan te kti viti se viteve tjera i kam pastru ) ose do te meren parasysh borxhi me ato 6 dite qe do agjeroj ...?

Shpresoj te jem e qart me pyetje qe kam be ....

Ju faleminderit paraprakisht per pergjigjet !


Me respekt ....!

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! Empty
MesazhTitulli: Selam   Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!! EmptyWed 31 Aug 2011 - 15:58

Selam
Sa i takon agjerimit pas muajt te Ramazanit eshte sunnet qe te agjerohen edhe 6 dit te muajt Sheval, keta 6 dit mund te agjerohen panderprer por mundet edhe me nderprerje por me kusht qe deri ne fund te muajt Sheval te kompletohen 6 dit.
Mirepo pasi qe ju thoni se keni borxhe nga Ramazani i viteve te kaluar ateher ju do ti agjeroni ata dit qe ju kan ngelur, e me pas poqese keni deshir mund ti agjeroni edhe 6 ditet e muajt Sheval sepse keta ditet e muajt Sheval jan sunnet ndersa borxhin qe e keni eshte farz.
Si perfundim njiher duhet ti pastroni ditet e borxhit.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Selamu Alejkum! Nje pyetje per hoxhallaret e nderuar !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: