islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
28 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 28 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty96% A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty0% A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty0% A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty0% A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty1% A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty2% A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

  A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bajra
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 24/08/2011
Mosha : 29
Nacionaliteti-Sheti : Prizeren

 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty
MesazhTitulli: A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen?    A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 24 Aug 2011 - 13:17

Para disa minutave lexova nje hadith qe kishe then i Derguari i Allahut a.s
Transmeton Ebu Hurejre, tre personave nuk ju kthehet lutja mbrapa: ''Agjeruesit derisa te hyje koha e iftarit, imamit te drejte dhe atij qe i eshte bere padrejtesi.'' (Transmeton Tirmidhiu)


1). Pra p.sh a me u lut Allahut para iftarit apo mas iftarit dhe si me u lut?

2). Dhe a duhet te lutemi shpeshher me te njejten lutje pa u dorzuar fare d.m.th te luftosh per ate qe e kerkon d.m.th me ta mundesu Allahu ate qe eshte hajr per ty (inshAllah me keni kuptuar tani), dhe a eshte e mundshme qe p.sh kur t'i lutemi Allahut me te njejten lutje qe e bejm gjat namazit nafile si edhe jasht namazit, vazhdimisht te lutemi me te njejten lutje me ate qe e kerkojm prej Allahut.

3). A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen?

Keto jane tri pyetje qe desha t'i beja dhe te trijat pyetja kerkoj pergjigje te plot dhe te qart.
InshAllah me keni kuptu sidomos ne pyetjen e dyt dhe te treten:$

Allahu jua pranoft argjerimin ne kete muaj te shenjt, dhe ju shperbleft ne xhennet.
Es Selamu Alejkum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? Empty
MesazhTitulli: Re: A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen?    A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? EmptyWed 24 Aug 2011 - 17:53

Cito :
1). Pra p.sh a me u lut Allahut para iftarit apo mas iftarit dhe si me u lut?
Lutja duhet të bëhet në çastet e iftarit domethënë para se me bë iftar.

Cito :
2). Dhe a duhet te lutemi shpeshher me te njejten lutje pa u dorzuar
fare d.m.th te luftosh per ate qe e kerkon d.m.th me ta mundesu Allahu
ate qe eshte hajr per ty (inshAllah me keni kuptuar tani), dhe a eshte e
mundshme qe p.sh kur t'i lutemi Allahut me te njejten lutje qe e bejm
gjat namazit nafile si edhe jasht namazit, vazhdimisht te lutemi me te
njejten lutje me ate qe e kerkojm prej Allahut.

Nëse lutja juaj është shumë me rëndësi pra duhet ta përsëritni atë lutje deri sa All-llahu xh.sh tua pranoje kuptohet nëse lutja është hajrë e nëse Allahu xh.sh nuk ua pranon atë lutje Ai e dinë më mirë pse nuk ta pranon dhe ndoshta ta ruan që të ta kompenzoje me diç më të mirë në këtë botë apo në ahiret.

Cito :
3). A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen?

Me sae kuptova unë pyetja është se a duhet ju ta rikujtoni atë lutje që ja ke bërë Allahut xh.sh dhe si shkak i rikujtimit do të bindeni se Allahu jua ka pranuar apo jo atë lutje...Unë them jo ska nevojë sepse nëse Allahu xh.sh ta pranon lutjen ajo do ta jep frytin e vet dhe do ta arini atë për çka e keni lutur nëse jo atëherë të njejtën do ta kuptoni.

Të falenderoj për urimin e Ramazanit që na ke bërë gjithashtu edhe unë në emrin tim personal si dhe në emër të stafit ua urojm muajn e ramazanit edhe pse me vonesë por i lutemi Allahut xh.sh që ditët që i keni agjëruar tua pranoj ndërsa ditët e mbetura tua lehtësoj.
Një herit e shfrytëzoj rastin që tju uroj mirëseardhje në forumin islam Islami ehste Drit duke iu lutur Allahut Azze we Xhel tju shpërblen për kohën që keni ndjajtur të na vizitoni si dhe për antarsimin.Inshallahu teala do të kemi dobi nga postimet e ndërsjellta.

wes-selamu alejkum
Me respekt:Admin-Ilaz Salihi

Allahu ju shperbleft per postimin.
 A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
A duhet ta kujtojm shpeshher lutjen qe ia bejm Allahut dhe me u bind se Allahu ta ka pranu ate ose do ta pranoj lutjen?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: