islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Njeriu që I lyente mustaqet EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Njeriu që I lyente mustaqet EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Njeriu që I lyente mustaqet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Njeriu që I lyente mustaqet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Njeriu që I lyente mustaqet EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Njeriu që I lyente mustaqet EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Njeriu që I lyente mustaqet EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Njeriu që I lyente mustaqet EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Njeriu që I lyente mustaqet Empty96%Njeriu që I lyente mustaqet Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Njeriu që I lyente mustaqet Empty0%Njeriu që I lyente mustaqet Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Njeriu që I lyente mustaqet Empty0%Njeriu që I lyente mustaqet Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Njeriu që I lyente mustaqet Empty0%Njeriu që I lyente mustaqet Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Njeriu që I lyente mustaqet Empty1%Njeriu që I lyente mustaqet Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Njeriu që I lyente mustaqet Empty2%Njeriu që I lyente mustaqet Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Njeriu që I lyente mustaqet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Njeriu që I lyente mustaqet Empty
MesazhTitulli: Njeriu që I lyente mustaqet   Njeriu që I lyente mustaqet EmptySat 20 Aug 2011 - 12:19

Njeriu që I lyente mustaqet Images?q=tbn:ANd9GcQXU5tE_Q6obvptMiouPTd6NIEjOZ_Mjyyzp_8OKGOOm8H7efn6


Një njeri I gjorë, kishte gjetur një pjesë gërshete me yndyrë.Njeriu cdo mëngjes I lyente me të
dhe dilte në vende kur rinin të pasurit.


“Sot, në një mbledhje hëngra gjela plot me yndyrë dhe me mjaltë”, thoshte ai.Për këtë gjë si
dëshmi tregonte mustaqet e tij të lyera me yndyrë, duke i përkdhelur ato mirë e mirë.


Përderisa ai ishte duke u lavdruar me fjalët e tij, me ato që I kishte ngrënë, nga ana tjetër
lukthi që I gërhiste pa ndalur nga uria sikur e gënjente atë më gjuhën e gjendjes.


Sikur të gjithë organet e tij ishin duke u ankuar prej ti nga mënyra se si ai I lyente mustaqet
dhe shëtiste si I tillë në vende të ndryshme.


Një ditë, përsëri, në një vend plotë me njerëz, ashtu sic I kishte lyer mustaqet dhe u tregonte
njerëzve për gjellët me yndyrë që I kishte ngrënë, një mace ia merr gërshetën me yndyrë nga shtëpia dhe poi k.Të gjithë pjestarët e familjes vrapojnë pas maces që ta kapin atë, por assesi nuk mund ta kapin macen.Djali, ngaqë mendon se babai do t`I bërtas nëse e kupton se cfarë kishte ndodhur me gërshetën, menjëherë me vrapë shkon pranë babait të tij.


Përderisa babai ishte duke i rënditur gjellat të cilët I kishte ngrënë,mbërrin djaloshi:


“Baba, baba! Gërsheta me të cilën ti I lyen mustaqet cdo mëngjes, një mace e mori dhe iku.U munduam që ta kapim macen, porn a iku”, thotë ai.


Njeriu hyn në shok.Nuk e kuptoi dot se cfarë ishte duke u ndodhur.Njerëzit që ishin afër, në
fillim zunë të buzëqeshin me njëri-tjetrin, kurse më vonë filluan të ndjejnë keqardhje për njeriun I cili ndjehej I turpëruar dhe të cilit iu the krenaria. Kështu atë e ftojnë në darkë, ia fryejnë barkun dhe sillen me mëshirë ndaj tij.Edhe njeriu, në këmbim të të gjitha mirësive që I përjetoi, hoqi kryelartësinë dhe filloi që të bëhet I drejtë dhe të ndjejë kënaqësinë e të qenit të drejtë.


Allahu ju shperbleft per postimin.
Njeriu që I lyente mustaqet 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Njeriu që I lyente mustaqet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: