islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty20%Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty7%Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty7%Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty7%Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty7%Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty7%Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty7%Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty37%Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Empty
MesazhTitulli: Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI   Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI EmptyFri 19 Aug 2011 - 15:15

Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Wearein

Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone
NË TEKNOLOGJI

18Aug2011

Bing sapo ka lansuar sot aplikacionin e tyre të ri, e bazuar në vendndodhjen gjeografike për telefonat celularë Windows Phone, e quajtur “We’re in“.
Aplikacioni “We’re in” është punuar nga ekipi i Bing-ut dhe tani është në dispozicion vetëm për përdoruesit e Windows Phone nga Shtetet e Bashkuara. Ky aplikacion i ndihmon njerëzit të planifikojnë udhëtimin e tyre, për t’u takuar me miq në ndonjë vend, etj. Kur ju ndani vendndodhjen tuaj gjeografike atëher miqët tuaj mund të shikojn në aplikacionin se ku ndodheni si dhe sa minuta jeni larg njëri me tjetrin.
Për të përdorur këtë është thjeshtë:
- Zgjidh miqtë tuaj nga lista e kontaktit ose futni numrin e telefonit, tregoni atyre se çfarë plani keni. Në këtë pikë ju mund të zgjidhni se sa kohë ju dëshironi të ndani informatat e vendndodhjes tuaj gjeografike me miqtë
- Pasi miqtë tuaj kanë pranuar ftesen tuaj, ata do të shfaqen në harta siç shihet në foton e mësipërme. Ju mund të ndryshoni statusin tuaj për ti njoftuar miqtë tuaj se çfarë po ndodh rruges..Miqtë tuaj mund të marrin informatat duke prekur foton tuaj në hartë.
Ky aplikacion do vjen edhe në platformat e tjera por aktualisht është në dispozicion vetëm për Shtetet e Bashkuara.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Bing lanson aplikacionin “We’re in” për Windows Phone NË TEKNOLOGJI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: