islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty20%Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty7%Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty7%Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty7%Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty7%Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty7%Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty7%Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty37%Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Empty
MesazhTitulli: Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë?   Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? EmptyWed 3 Aug 2011 - 11:30

Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? Blloki10
Ne kemi arsye të shumta të cilat na shtynë thuajse çdo ditë të
largojmë faqe të pa dëshiruara dhe asnjëherë të mos na paraqiten
parasysh. Ekzistojnë forma të ndryshme, të cilat mund të përdoren për të
bllokuar këto faqe edhe atë përmes shfletuesve dhe shtesave të tyre,
programeve të specializuara kompjuterike si dhe përmes vetë sistemit
operativ.


Bllokimi i faqeve përmes sistemit operativ


 1. Kaloni tek C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
 2. Kërkoni ‘hosts’
 3. Hapeni skedarin e sipër përmendur duke përdorur redaktues përmbajtës tekstesh (psh përmes Notepad, WordPad, Notepad++ etj.)
 4. Nën komentin (komenti është kodi i cili ka në fillim shenjën #) shtoni faqet të cilat dëshironi të i bllokoni
 5. Ne pjesë e më poshtme duhet vendosur IP adresa e faqes dhe emri i faqes psh216.151.168.26 netlingo.com
 6. Gjithmon fillimisht IP pastaj emri dhe duhet të jenë të ndara me
  sëpaku një hapsirë. (Për të gjetur IP adresën mund të përdorni këtë
  faqe: SelfSEO.)Bllokimi i faqeve të pa dëshiruara në FireFox
Për të bllokuar faqet e pa dëshiruara tek shfletuesi FireFox duhet të
instaloni shtesën FoxFilter dhe të veproni sipas këshillave për përdorim
të shtesës. Shtesën mund të e shkarkoni këtu: FoxFilter.Bllokimi i faqeve të pa dëshiruara në Internet Explorer (IE)
IE ofron një pjesë të posaçme ku mund të i shtoni faqet e pa dëshiruara. Për të realizuar këtë, pasoni hapat e mëposhtëm.
 1. Kaloni tek IE : “Tools” dhe përzgjidhni “Internet Options”
 2. Kaloni tek blloku “Content” dhe përzgjidhni “Enable”. Në tanimë e keni aktivizuar atëherë kaloni tek “Settings”.

 3. Në dritaren e hapur kaloni tek “Approved Sites”
 4. Tek fusha “Allow this website” vendose emrin e faqes së pa dëshiruar dhe shtype “Never”.
 5. Ju mund të bllokoni vetëm linqe nga faqja psh. faqja.com/faqja.html ose nëse dëshironi të e bllokoni faqen në tërë atëherë shkruani *.faqja.com
 6. Pasi që të keni vendosur faqet e dëshiruara u hapet një dritare e
  cila u kërkon të vendosni fjalëkalim (password) për të ruajtur
  ndryshimet. Ju e vendosni fjalëkalimin e dëshiruar dhe një përshkrim në
  kutizë dhe veprimi kryhet.
 7. Më pastaj përmes “Settings” mund të i largoni ose të i shtoni faqet e pa dëshiruara.Bllokimi i faqeve përmes programeve kompjuterike
Bllokimi i faqeve mund të bëhet edhe përmes programeve kompjuterike të
cilët mbështesin shfletues të ndryshëm, kë që cilido shfletues që të
përdoret faqet janë të bllokuara. K9 Web Protection
është nga programet falas që mundëson këtë veprim. Përparësia e
programeve të këtilla kompjuterike nga ajo e bllokimit të drejtë përmes
shfletuesve është mundësia e manipulimit me të dhënat si psh bllokimi i
faqeve për disa ditë të caktuara të javës dhe lejimi në disa ditë tjera
etj. (Fjalaime.ch)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Si të bëhet bllokimi i faqeve që nuk i dëshirojmë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: