islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty96%Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty0%Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty0%Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty0%Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty1%Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty2%Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty
MesazhTitulli: Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je   Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 28 Jul 2011 - 17:28

Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Images?q=tbn:ANd9GcT-6daQwbITTxA0qCUW0bCisY71IdOz4698Li-C3fFg-HpwBHkugg

Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je


Padishahu ishte duke udhëtuar me një nga skllevërit e tij, I cili kurrë më parë nuk kishte udhëtuar me anij.Njeriu ishte duke u dridhur nga friga dhe assesi nuk mundej të qetësohet.Zëri I tij I shqetësonte të gjithë.Edhe Padishahu filloi ta ndjejë veten të shqetësuar.Një njeri erdhi para padishahut dhe I tha:Nëse më jep leje unë do ta qetësoj atë.Padishahu ia ktheu njeriut kështu: Bën cfarë të duash vetëm qetësoje atë.


Njeriu dëshiroi që skllavi të hidhej në det.Skllavin që s`po pushonte me të bërtiturat e hodhën në det.Pasi e hodhën në det,sklalvi disa herë hyri dhe doli duke u mbytur dhe më në fund filloi të bërtas: Ndihmë, po mbytem!


Më në fund e nxorën skllavin nga uji, e hipën në anije dhe e lanë në një qoshe.Skllavi tani më filloi të ri I qetë.Padishahu e pyeti njeriun se pse veproi në atë mënyrë.Kurse njeriu njeriu u përgjigj:


Nuk ishte I vetëdishëm për qetësinë dhe sigurimin në anije.Kuse pasi hyri në ujë atëherë filloi filloi ta kuptoi rëndësinë ë ti.


Ajo cka e rrit riskun dhe ajo cka ja shton shijes shijen është falëndërimi.Personat që në vend që të falendërohen e bëjnë të kundërtën duke u ankuar prej cdo gjëje, një ditë mund t`i mund ti humbin edhe atë që possedojnë.Njeriu nga ana materiale cdo herë duhet shikuar njerëzit posht tij, kurse nga ana shpirtërore ato që janë lartë tij. Kurse Kur I sheh të parët e falenderon Zotin për gjendjen në të cilën gjendet, kurse kur t`i sheh të dytët do të mundohet edhe më shumë për të arritur në gjendje më të mirë.Lumturia e vërtetë është e fshehur këtu.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
muslimanja
Antar-aktiv
Antar-aktiv
muslimanja

Numri i postimeve : 148
Data e regjistrimit : 18/09/2010
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Kosovë

Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je Empty
MesazhTitulli: Re: Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je   Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je EmptyThu 28 Jul 2011 - 17:41

All-llahu ju shpërblefte.Shumë domethanje e mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të falëndërosh për gjendjen në të cilën je
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: