islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty96%Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty0%Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty0%Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty0%Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty1%Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty2%Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
MesazhTitulli: Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash)   Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySun 17 Jul 2011 - 11:01

Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) 24duaSapo doli jashtë, era e ftohtë ia mpiu fytyrën, por atij i kishte mbetur mendja tek fjalia që kishte lexuar: “Allahu i Madhërishëm i dëgjon duatë dhe i pranon…” I hutuar u fut në makinë, e ndezi dhe u nis për në shtëpi. Kur po arrinte në rrugën kryesore i erdhi në zemër një ndjenjë e çuditshme. Kjo ndjenjë i thoshte që të ndalte makinën, të zbriste dhe të blinte një shishe qumësht.
Në fillim nuk ia vuri veshin dhe vazhdoi rrugën. Por kjo ndjenjë e shtrëngoi fort edhe një herë tjetër. Ju bind ndjenjës së tij, zbriti nga makina, bleu një shishe qumësht dhe vazhdoi përsëri rrugën. Tek po kalonte përpara një rrugice, një zë i brendshëm i tha që të kthente aty.
Pasi kishte bërë pak rrugë në atë sokak po i njëjti zë i tha ta ndalonte makinën. Ndaloi dhe e parkoi makinën në anën e djathtë të atij sokaku. Zëri i brendshëm e urdhëroi:
“Shko dhe jepja qumështin njerëzve në shtëpinë përballë.”
Në fillim ngurroi pak, pastaj tha me vete: “Le të më quajnë të marrë po të duan.”- dhe i ra ziles. Brenda shtëpisë u dëgjua zhurmë hapash. Nga brenda një zë burri pyeti: “Kush është? Çfarë kërkoni?” Deshi të largohej që aty, por në atë moment u hap dera.
I zgjati shishen e qumështit burrit që hapi derën dhe i tha: “Urdhëroni!” Burri sapo pa shishen e mori dhe e futi me vrap brenda. Më pas u duk një grua që u nis drejt kuzhinës. Më pas i zoti i shtëpisë u kthye përsëri tek dera, në krah mbante një foshnje që qante. Edhe nga sytë e burrit filluan të rridhnin lot. Duke qarë mezi arriti të thoshte këto fjalë:
“U bënë dy muaj prej se kemi ardhur në këtë qytet. Punë nuk kam mundur të gjej akoma. Me ndihmën e miqve dhe shokëve kemi arritur deri në këtë ditë. Por sot nuk na kishin mbetur më para për ti blerë qumësht
fëmijës sonë. Të dilja të lypja para borxh, apo të merrja qumësht hua, nuk e kisha të lehtë, s’mundesha. E gruaja vazhdimisht nga dhimbja për fëmijën bënte dua: – O Allah! Të lutemi, na dërgo qumësht me anë të ndonjë engjëlli! - A mos vallë jeni engjëll që keni marr pamje njeriu?…”
Burri që kishte sjellë qumështin i dha me zor të zotit të shtëpisë edhe të gjitha paratë që kishte me vete dhe u nis drejt makinës së tij, sepse fjalët i kishin mbetur në grykë…

Allahu ju shperbleft per postimin.
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
MesazhTitulli: Re: Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash)   Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySun 17 Jul 2011 - 12:18

we selamu alejkum All-llahu ju shperblefte vellah

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
MesazhTitulli: Re: Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash)   Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) EmptySun 17 Jul 2011 - 12:24

amiin gjithve inshallahu teala

Allahu ju shperbleft per postimin.
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty
MesazhTitulli: Re: Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash)   Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vallë, mos je engjëll?! (Një tregim që të bën të qash)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: