islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty96%Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty0%Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty0%Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty0%Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty1%Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty2%Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty
MesazhTitulli: Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret)   Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptySun 10 Jul 2011 - 19:24

Le të jetë e vogël por të jetë për Allahun
Siç transmetohet, Ebu Mensur binZukejr (Allahu e mëshiroft), ishte një njeri i devotshëm dhe i sinqert. Gjatë viteve të fundit të jetës qante shumë dhe nuk i përmbante dot lotët.Një ditë e pyetën:

-Përse po qan taniqë po të afrohet vdekja?

-Sepse po shkoj në një udhëtim që nuk e kam bërë më parë. Unë nuk e di se me çfarë o të përballem atje dhe nuk e di nëse veprat e mia do të më bëjnë dobi apo jo.Duke menduar këto, zemra ime drithërohet, shpirti më digjet dhe nuk i mbaj dot lotët.
Pasi ndëroi jetë, djali i tij e pa në ëndër dhe e pyeti:

-I dashur baba, si të piti Allahu?

-O biri i! Nuk është aspak ashtu siç kujton.Të japësh llogari është diçka shumë e vështirë.Veprat e të gjithë jetës sime nuk më bënë dobi.Më mëshiruesi i mëshiruesve, më i Drejti i të drejtëve, Zoti im urdhëroi dhe më tha:

-O Ebu Mansur! Unë të fala 70 vite jetë. Çfarë ke sjellë me vete sot?

-O Zot, bëra 30 herë haxhin-thashë unë.

-Nuk ti kam pranaur ato tha Ai.

-O Zot, kam dhënë lëmoshë 40 mijë dirhem me dorën time.

-Edhe ato nuk t`i kam pranaur.

-Në 60 vite të jetës sime, ditën kam agjëruar dhe natën kam bërë adhurim.


-Edhe ato nuk t`i kam pranaur.

-Atëherë unë jam prej të humburve, O Zoti im!

Pas këtyre fjalëve, Zoti im më tha:

-O Ebu Mansur! Ke bërëshumë vepra të mira, por çdo vepër mbanë erë hipokrizie dhe sëmundja e hipokrizisë i çon në dëm të gjitha veprat e mira. I bën ato të pavlefshme.Pra ndaj dhe veprat tua nuk bënë dobi dhe shkuan dëm. Mirëpo, nuk i skon Bujrisë Sime të të dënoj, pas gjithë këtij mundi që ke bërë. Ndër veprat e tua, ke një vepër e cilanuk ëhstë përlyer me hipokrizi. Ajo vepër që ke kryer vetëm për kënaqësinë Time, është shkak i mëshirës Sime ndaj teje.

A e kujton atë ditë kur hoqe nga rruga një gurë, me qëllim që mos të pengohej ndokush dhe të mos dëmtohej ndonjë krijesë? J, pra për shkak të asaj pune që e ke kryer me sinqeritet, Unë të mëshirova dhe të shpëtova nga dënimi dhe humbja. S`ka dyshim se Unë e shpërblej dhe nuk ia humb aksujt punën e tij të mirë, qoftë ajo edhe sa një grimcë. Mjafton që puna apo vepra që kryen, qoftë edhe e vogël,të bëhet për knaqësinë Time.

Nga historia kutojmë se një vepër e vogël është heqja e pengesave nga rruga, nëse bëhet me sinqeritet ,bëhet shkak i mëshirës së Allahu.Kjo dotë thotë se, t`i lehtësosh vështirësitë një njeriu, bëhet shkak për një mëshirë dhe falje më të madhe.


Pejgmberi a.s ka thënë:

"Kush largon vështirësitë e një besimtari në këtë botë, Allahu do t`i largojë vështirësitë e tij në botën tjetër..." (Muslim, Dhikr,3)

Ndërsa në një hadith tjetër ka thënë:

"Bëhu i sinqertë në fenë tënde! Nëse bëhesh i tillë, të mjaftojn edhe pak vepra të mira" (Hakim,lV,341)


Prandaj e kemi për detyrë që të veprojmë me sinqeritet dh të mundohemi t`u largojmë vështirësitë vëllezërve tanë.Duhet të luftojmë me egon dhe shejtanin, që të shkojmë në botën jetër pa dëmtuar dhe pa fyer askënd dhe veçanarisht muslimanët, fëmijët dhe familjen. Islami kërkon prej neshkëto mirsi dhe kjo duhet të jetë sjelljae një muslimani.


Profeti a.s ka thënë:

Muslimani është ai, që prej gojës dhe dorës së tij, janë të sigurt muslimanët tjerë". (Buhari, Iman,4,Mulim, iman,65)


Allahu na ruajt prej urrejtjes dhe mendjemadhësisë, prej hipokrizisë dhe zilisë dhe na bëftë muslimanë të sinqertë dhe të sigurtë për të tjerët.Amii!
Autor:Mustafa Erish

Marur nga Revista Etika Korik numer 13

Allahu ju shperbleft per postimin.
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) Empty
MesazhTitulli: Re: Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret)   Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) EmptyThu 14 Jul 2011 - 18:48

Selamu Alejkum

Shume me vend ky postim , ishalla cdo pun qe bejme e bejme me sinqeritet edhe per Zot e jo per njerz ose per tu lavdru demek qe un e bera , e pastaj ku ka shku ajo e mira jote ?! Askund !

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret) X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Le të jetë e vogël por të jetë për All-llahun (Biseda mes Ebu Mansurit dhe Allahut xh.sh në Ahiret)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: