islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
28 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 28 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty96%Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty0%Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty0%Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty0%Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty1%Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty2%Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jusufii
Vizitor
Anonymous


Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty
MesazhTitulli: Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz?   Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptySun 3 Jul 2011 - 18:21

selam   alejkum   quhem   jusuf  
jemi   nje     grup   besimtaresh   dhe   kur   bejme   duan   e
  mbylljes   disa   i   ngrejn   duart   lart   e   disa   jo  
si   eshte   me   mire   te   veprohet?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? Empty
MesazhTitulli: Selam   Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz? EmptyMon 4 Jul 2011 - 15:20

Alejkum selam.
Me sa kuptova un behet fjalë per duan(lutjen) që bëhet ne perfundim te namazit.Sa i takon duas kjo vertetohet edhe me Kuran "Zoti juaj ka thënë: “Më thirrni Mua, Unë ju përgjigjem, e ata që nga mendjemadhësia i shmangen adhurimit ndaj Meje, do të hyjnë të nënçmuar në xhehennem”.(Suretu Gafir 60),poashtu kemi edhe shum hadithe që Muhammedi a.s. nxit besimtarët që mos ti largohen duas.Kur jemi te ngritja e duarve un mendoj se më së miri është që duart të ndriten lart, meqense Zoti është gjitkund por ajo është një respakt ndaj Krijuesit,sepse edhe me ngritjen e duarve njëkohsisht e lartëson Krijuesin.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Nje pyetje Hoxhes mbi ngritjen e duarve ne namaz?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: