islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty96%A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty0%A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty0%A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty0%A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty1%A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty2%A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe Empty
MesazhTitulli: A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe   A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe EmptyThu 9 Jun 2011 - 23:37

selam alejkum hogjollar te nderuar Allahu pik se pari ju shperbleft per kontributin e juaj ne rrugen e keti dini te ndriteshem.pytja ime kish me qen ne lidhje me thirrjen e prindereve jo nene e babe e qe jan dy fjale shum te embla ne kete jete por un kam hasur ne njerez qe baben e thirrin bac,bal,ose qe esht edhe me keq e thirrin ne emrin e tij personal,kures nenat i therrasin aba,ana,mami,e gjithashtu edhe shumm nena thirren ne emrin e tyre personal nga bije dhe bijat e tyre mua nuk me duket aspak e hieshme kjo por gjithashtu dua ta dij a eshte mekat nese nuk i thua nenes ,nen e babes ,bab,besoj se kam qen e qarte ne pytjen time ma beni hallall e ju Allahu ju shperbleft me xhennetin e lart firdeus.selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A eshte mekat qe prindrit te thirren me emra te tjer jo nene e babe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: