islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Zeqati i Ilmit - Diturise EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
26 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 26 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Zeqati i Ilmit - Diturise Empty96%Zeqati i Ilmit - Diturise Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Zeqati i Ilmit - Diturise Empty0%Zeqati i Ilmit - Diturise Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Zeqati i Ilmit - Diturise Empty0%Zeqati i Ilmit - Diturise Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Zeqati i Ilmit - Diturise Empty0%Zeqati i Ilmit - Diturise Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Zeqati i Ilmit - Diturise Empty1%Zeqati i Ilmit - Diturise Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Zeqati i Ilmit - Diturise Empty2%Zeqati i Ilmit - Diturise Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Zeqati i Ilmit - Diturise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sulejmantetova
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
sulejmantetova

Numri i postimeve : 22
Data e regjistrimit : 02/05/2011
Mosha : 51
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë (kalkandelen) vilajeti i Prizrenit

Zeqati i Ilmit - Diturise Empty
MesazhTitulli: Zeqati i Ilmit - Diturise   Zeqati i Ilmit - Diturise EmptyWed 4 May 2011 - 9:22

Selamun Alejkum o ju besimtare

Kete teme e hap per shkak se dua ta diskutojm pak potencialin tone te paperdorur, menjefjale diplomat te cilat ndryshken neper rafte, dhe zeja e mesuar e cila duke mos u perdorur harohet.
---Do ja nisi prej rethit tim me te ngushte: 18 vite po punoj me dyqan ne rugen e butiqeve ne tetove, nje fotografi e cila ne vazhdimsi po perseritet eshte se motrat tona te cilat vijn e punojn - mesojn zejen e shiteses; sa behen shitese te perkryera ato jan ne rruge per martese .. mjerisht te gjithat i japin fund punes qe e kan. Jam deshmitar ku nje dyqanxhi qante kur percolli puntoren kurse nuk ka qare kur ka percjellur motren e vet.... keto talente shitese po humbasin pergjithmone; pervec ture ka edhe prej tyre qe qepin dhe keto edhe ne martese kan sadopak shansin me e perdore zejen... mjerisht vetem 2% te tyre perdorin zejen...
---- shkollat e mesme profesionale si psh, tekstileja, ekonomikeja etj te gjithe prodhojn kuadro te kalibrit profesional i cili shum pak vazhdon profesionin.
----- Medresete, shkolla te mesme per fe, nxjerin kuadro te cilet duhet te ushtrojn profesion Imami...
---- Hafizat e Kur'an it ata persona te cilet ne perandorine otomane nuk ishte etike ti prekish me dore nese NUK KE ABDES, sot per fat te keq edhe respekti nga popullata po edhe puna e tyre praktike po e bie reputacionin e tyre ne erozion.
---- per njerezit me diploma univerzitare ua le fjalen atyre qe kan nje diplom te ketille, sepse un nuk kam dhe nuk mund ti jap te drejte vehtes qe te foli per kete.
Pyetje:

----Nese shkollimi i nje personit per zeje apo profesion te caktuar eshte Farz i kifaje dhe popullata reth atij njeriut te diplomuar lirohet nga ai obligim, valle cka ndodhet kur ai nuk praktikon ate qe ka mesuar, por zghedh gjen me profitabile e cila ka shum profesionist ne treven e tij.????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zeqati i Ilmit - Diturise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: