islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty20%Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty7%Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty7%Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty7%Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty7%Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty7%Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty7%Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty37%Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
MesazhTitulli: Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan)   Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyMon 19 Apr 2010 - 18:20

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
MesazhTitulli: Ndodhit e fundit Vdekja 2/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan)   Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptyMon 19 Apr 2010 - 18:21

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
MesazhTitulli: Re: Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan)   Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) EmptySun 18 Sep 2011 - 19:00

Es-selamu Alejlkum Motrushe vildane tema juaj u Fshi per arsyje se ajo gjendete ne Forume ashte e postuar shuum ma heret n-2010 ma bani Hallall :(

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Sponsored content
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty
MesazhTitulli: Re: Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan)   Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndodhit e fundit Vdekja 1/2 Ligjerat me titrim shqip Shejh: (Muhamed Hasan)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video Ligjerata nga youtue-
Kërce tek: