islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty96%Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty0%Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty0%Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty0%Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty1%Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty2%Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? Empty
MesazhTitulli: Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë?   Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë? EmptySun 3 Apr 2011 - 0:52

Babai, i lodhur dhe i xhindosur erdhi vonë nga puna për në shtëpi. Me
të arritur në shtëpi djali i tij pesë vjeçar po e priste te dera.
“Babi, a mund të të pyes diçka?”
“Po, sigurisht. Çfarë dëshiron të më pyesësh?” – iu përgjigj babai.
“Babi, sa para fiton gjatë një ore?”
“Kjo nuk është punë për ty! Çfarë të shtyn të më pyesësh për një gjë të tillë?” – i tha babai i nervozuar.
“Thjesht dua ta di. Të lutem më thuaj, sa fiton?” – iu lut djali i vogël.
“Mirë!” – unë fitoj 20 dollarë gjatë orës.
“Oh…” djali i vogël u përgjigj, duke ulur kokën. Duke e shikuar atë, i tha, “Babi, a mund të m’i huazosh 10 dollarë të lutem?”
Babai u bë i furishëm! “Nëse arsyeja e vetme që dëshiron ta dish se
sa fitoj është vetëm që ti mund t’i huazosh disa para për të blerë ato
lodra ‘pa lidhje’ dhe pastaj të shkosh në gjumë. Mendo se si po bëhesh
egoist; – unë punoj gjatë, orë të vështira, dhe nuk kam shumë kohë për
këto lojëra fëmijërore.
Djali i vogël pa zhurmë shkoi në dhomën e tij dhe mbylli derën. Babai
u ul dhe filloi të bëhet akoma më i xhindosur për pyetjen e të birit.
Si guxon të pyet të tilla pyetje vetëm t’i marrë disa para. Por, diku
pas një ore, babai u qetësua dhe filloi të mendojë se ndoshta ka qenë
pak i ashpër me të birin. Ndoshta vërtet ka pasur nevojë të blejë diç me
10 dollar për shkak se nuk lypte aq shpesh. Pastaj, babai shkoi afër
dhomës së djalit të vogël dhe e hapi derën.
“A je duke fjetur bir?” – e pyeti.
“Jo babi, jam ende zgjuar,” u përgjigj djali.
“Po mendoja se ndoshta isha paksa i vrazhdë me ty më herët”, tha
babai. Ishte një ditë e gjatë dhe krejt mllefin e zbraza në ty. Ja,
merri 10 dollar që kërkove.
Djali i vogël u ngrit në këmbë dhe tha ‘Oh faleminderit babi’.
Pastaj, ai shikoi nën jastëkun e tij dhe mori edhe 10 dollar të tjera.
Babai, duke parë që paraprakisht i biri kishte 10 dollarë, u bë pak i
inatosur. Djali i vogël ngadalë numëroi paratë e tij, pastaj e shikoi
babain.
Përse dëshiron më shumë para kur ti veçse i paske disa?” – gjëmoi babai.
“Sepse nuk kisha mjaft; por tani kam” – ia ktheu djaloshi.
“Babi, tani unë kam 20 dollarë. A mund ta blej një orë të kohës tënde?”
Burimi:
Haqislam.org
Përktheu:
Safet Pllana

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Babi, a po mi dhuron nja 10 dollarë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: